Tühjad Tallinna tänavad
Foto: Maret Põldveer-Turay
Punased katused
Foto: Kaupo Kalda
Tühjad Tallinna tänavad
Punased katused

  Neli soovitust, kuidas virtuaalselt Tallinna külastada

  Koroonaviirus on piiranud meie kõikide liikumisvõimalusi, aga kodune karantiin ei tähenda veel, et peaksid loobuma kõikidest reisirõõmudest. Oleme kokku kogunud parimad soovitused ja nipid, kuidas diivanilt lahkumata külastada Tallinna muuseume, vaatamisväärsusi, kultuuriasutusi ja poode. Mis kõige parem, nii aitad toetada ka kohalikku ettevõtlust ja kultuurielu. 

  Külasta Tallinna e-näitusi või osale sündmustel virtuaalselt

  Mitmel pealinna muuseumil, vaatamisväärsusel ja teatril on olemas e-lahendused või teevad nad oma sündmustest ülekandeid. Enamik neist on tasuta, aga võid alati korraldajaid toetada ostes netipoest pileti või mõne toreda suveniiri. Alt leiad valiku erinevatest Tallinna kultuuriasutuste e-rakendustest ja üritustest. 

  Virtuaalne jalutuskäik Tallinna vanalinnas:

  • Kui Sul on olemas VR prillid, siis virtuaalne jalutuskäik pealinna keskaegses südames on ideaalne võimalus nelja seina vahel oma silmapiiri avardada. Tasuta VR rakendus on saadaval meie meediapangas ning portaalides Oculus ja Viveport.

  Virtuaalsed elamused Tallinna muuseumides ja vaatamisväärsustes

  Ajalugu
  Kunst, arhitektuur ja kirjandus
  Loodus ja teadus
  Muu huvitav
  • Vaata Tallinna kõrgustest koos Skywheeliga või jaluta virtuaalselt Skyparki seikluskeskuses ning unista kõikidest toredatest tegevustest, mis ette võtad, kui karantiin lõpuks läbi saab.

  Virtuaalsed etendused ja kontserdid

  • Kuula Arvo Pärti loomingut Tallinna Kammerorkestri esituses. Dirigeerib Tõnu Kaljuste
  • Igal argiõhtul kell 20 saab NUKU Facebooki lehelt otseülekandena kuulata väärt lastekirjandust teatri näitlejate esituses. Lugemisele tuleb paremik NUKU repertuaarist ja teatriga seotud inimeste sulest. 
  • Lisa oma une-eelsesse rutiini Draamateatri näitlejate loetud (peamiselt täiskasvanutele mõeldud) põnevad õhtujutud
  • Jälgi netis põnevusteatri Kellerteater lasteetenduse Canterville’i kummitus ülekannet
  • Vaata laupäeviti Estonia Rahvusooperi ülekandeid teatri Facebooki-lehelt - suurepärane põhjendus end veidi pidulikumalt riide panna ja korraks karantiinirutiinist väljuda. 

  Vaata lisaks: Kultuuriministeeriumi kodulehelt leiad suure valiku kultuuri- ja spordiasutuste e-lahendusi üle Eesti, virtuaalnäitustest veebitreeninguteni. Erinevaid netitegevusi ja online-koolitusi koondab ka huvi.tallinn.ee

  Osta Eesti moodi, disaini ja kosmeetikat veebipoodidest

  Isolatsioon piirab küll meie otsesuhtlust, aga õnneks on olemas mitmeid teisi sidepidamisviise. Miks mitte oma sõpru ja lähedasi meeles pidada näiteks väikese kingitusega, kasvõi väljaspool Eestit? Või hoopis endale midagi kena osta? Mitmetel Tallinna disaini-, moe- ja kosmeetikakauplustel on veebipoed. Mõned meie lemmikud:  

  Disain, ehted, aksessuaarid
  Mood
  Kosmeetika

  E-poest tellimise ja saatmisvõimalust ka paljud teised ettevõtted. Uuri lähemalt oma lemmikpoodide, -kaupluste ja -teenuste veebilehtedelt.

  Loe raamatuid ja seikle digiarhiivides

  Tallinna Keskraamatukogu pakub võimalust tasuta laenutada e-raamatuid eesti ja välismaistelt autoritelt läbi oma veebikeskkonna ELLU. Lisaks on lugejatel ligipääs inglis- ja venekeelsetele ajakirjadele RB Digitali e-kogus ning mitmetele teistele välismaistele e- ja audioraamatutele Overdrive’i baasis

  Kui asute Tallinnas või käite pealinnas tihti, pakub Eesti Rahvusraamatukogu ka kontaktivaba laenutust (ja tagasitoomist) läbi oma raamatukapi (paikneb peaukse kõrval). 
   
  E-varamu lehel saad aga näiteks otsinguid teha mitme muuseumi, raamatukogu ja arhiivi digiteeritud materjalide andmebaasis korraga. 

  Suure valiku e-andmebaase ja digikogusi leiad Kultuuriministeeriumi kodulehelt

  Erinipp väikestele muinasjutusõpradele: kuni 1. maini saad helistada Tallinna raamatukogude töötajatele, kes Sulle mõnda toredat raamatut ette loevad (liin töötab eesti, vene ja inglise keeles. Helistada saab nii tavanumbril kui ka läbi Skype'i). Täpsema info tööaegade, raamatute ja kontaktide kohta leiad Keskraamatukogu kodulehelt

  Vaata filme: Tallinn kinolinal

  Sel suvel kinodesse jõudev Tenet (2020, Christopher Nolan) ei ole sugugi ainus linateos, mille tegevus toimub vähemalt osaliselt meie kaunis pealinnas. Vilksatusi ja pikemaid klippe Tallinna tänavatest ja linnaosadest näeb näiteks järgmistes filmides:

  Kodumaised:

  Välismaised:


  Meie nimekiri ei ole sugugi lõplik: vaata lisaks Eesti Filmi Andmebaasi interaktiivset kaarti Tallinna erinevatest filmimiskohtadest ning IMDB nimekirja filmidest, mille võttepaigana on märgitud Tallinn.