Foto: Kristina Õun

  Lastesõbralikud restoranid

  18.05.2020 visittallinn.ee
  Olete planeerimas perepuhkust Tallinnas? Tere tulemast! Tallinn on peresõbralik sihtkoht, kus leidub lastele mitmeid vahvaid atraktsioone ja aktiivseid tegevusi ning kui nälg näpistab, siis saab valida oma lemmiku mitmetest lastesõbralikest toitlustuskohtadest. 
  Sellest artiklist leiad kohvikuid ja restorane, kus lisaks lastetoolile ja lastemenüüle, on kohapeal ka laste mängunurk või -tuba. 


  Vanalinn

  Vanalinn on täis võrratuid kohvikuid ja restorane. Lastega, kellele pakuvad huvi rüütlid ja printsessid, võiks seada sammud restorani Peppersack. Selles keskaegses restoranis ei ole küll eraldi mängutuba, aga elevust ja rõõmu pakuvad keskaegsed kõrged lastetoolid ning värvipliiatsid joonistuspaberiga. Ei puudu ka beebide mähkimisvõimalused.

  Kes soovib veidi pidulikumat ja kaasaegsemat einestamist, siis tasub kaaluda restorani Leib külastamist, kus teenindajad jagavad lahkesti värvipilte ja pliiatseid ning soojal ajal saavad lapsed mängida restorani õuel liivakastis. Suvel on selle restorani aed üks kaunimaid. Oma modernse lihtsuse ja märkimisväärse teenindusega paistab kindlasti silma Rataskaevu 16 restoran, kus lastele leidub ka väike mängutuba ning pere pisematele mähkimisvõimalused.

  Kel soov maiustada, siis sobib selleks imeliselt jäätisekohvik Gelato Ladies, mis pakub laias valikus kohapeal valmistatud Itaalia jäätist ehk gelatot. Kohvikus on eraldi ka lastenurk.

  Kesklinn

  Kesklinna piirkonnast leiab mitmeid hubaseid kohvikuid ja restorane, aga ilmselt üks kõige uuemaid laste mängunurgaga kohti on Rävala Reval Café. Kohvikust leiab nii soolaseid kui magusaid kõhutäiteid, aga kindlasti ühed laste lemmikud on toredad naerunäoga küpsised ning kohalik jäätis.

  Kes eelistab midagi toekamat ning fännab ameerikalikku toitu ja atmosfääri, siis tasub külastada restorani Mack Bar-B-Que. Selle restorani menüüst leiab näiteks nii maitsvaid ribisid, kanatiibu, burgereid kui pizzasid. Lastele on eraldi mängunurk.

  Kesklinnas shopates satute kindlasti Solaris keskusesse, mille viimasel korrusel asuv kohvik Komeet on tuntud nii linna parima vaate kui parimate kookide poolest. Lastesõbralikuks teeb selle kohviku nende eriline menüü, kus teiste lastetoitude hulgas pakutakse ka beebidele värskeid köögiviljapüreesid. Lastenurk selles kohvikus puudub, aga lahked teenindajad pakuvad värvipilte ja pliiatseid. Samast majast, korrus allpool, leiab veidi lihtsama buffet-restorani Lido, mille väärtuseks on toidu kättesaamise kiirus ja lai valik koduseid toite. Ka selles kohas mängunurk samuti puudub, ent kes eelistab kõige kiiremat ning tõenäoliselt ka soodsamat toitlustusvõimalust, siis ilmselt on see üks parimaid.

  Kadriorg

  Kadriorg on tuntud lisaks oma rohelisusele ja elegantsusele ka hubaste kohvikute poolest. Kindlasti üheks lastesõbralikumaks kohvikuks on Kadrioru pargi vahetus läheduses paiknev Gourmet Coffee, kus saab perega koos nii hommikusööke kui maitsvaid kooke nautida. Lisaks hinnatud kohvile, on selles kohvikus ka väike lastenurk. Teine hubane Kadrioru kohvik NOP on tuntud kui ökoloogilist toitu väärtustav koht, kus lisaks lastenurgale saavad lapsed suvel mängida hoovis liivakastis.

  Tai ja India roogasid pakkuva Villa Thai populaarne lastemenüü annab tunnistust sellest, et ka lapsed on valmis nautima eksootilisemaid roogasid, kui need on hästi tehtud ja mitte liiga vürtsikad. 

  Suvisel perioodil on kindlasti peresid, kes eelistavad restoranide asemel viibida hoopis looduses ning pidada pargi rohelisuses piknikku. Nendel soovitame külastada Kadrioru nostalgilist Vesivärava kohvikut, kust saab kaasa osta värskeid ja imemaistvaid pirukaid. 

  Kalamaja

  Uudne ja kiirelt arenev Kalamaja piirkond on viimasel ajal väikelastega perede seas muutunud üheks eelistatuimaks elamispiirkonnaks. Siinses piirkonnas on linna üks külastatumaid muuseume - Lennusadam, milles paikeva kohviku Maru puhaste lihtsate maitsetega road on inspiratsiooni saanud rannarahva roogadest. Suure nälja korral leiab vitriinist ka väikse valiku valmistoitu.

  Telliskivi Loomelinnakus asuvas F-hoones on lastel eraldi mängutuba, lisaks teeeb selle boheemlasliku restorani eriliseks eklektiline menüü ning retro-stiilis miljöö. Samast piirkonnast leiab ka Ladina-Ameerika roogasid pakkuva La Tabla, kus lisaks mängunurgale pakuvad pisikestele palju rõõmu lastetoidud, mida serveeritakse papist piraadilaevas.  

  Kalamaja kõige uuem toitlustuskompleks asub Balti Jaama Turul, kus nii lapsed kui täiskasvanud leiavad mitmete erinevate tänavatoidupakkujate seast kindlasti oma lemmiku.  

  Haabersti (Rocca al Mare)

  Pärast loomaaia külastust saab kõhu täis süüa lähedal asuvas pitsa- ja pastarestoranis Rucola. Menüü on lihtne ja pretensioonitu, kuid eriliseks teeb Rucola avar lastenurk ja asjaolu, et seal on väikesed külastajad väga teretulnud.

  Tallinna lähiümbrus

  Lastesõbralikke restorane leiab ka linnast väljaspoolt. Rocca al Mare kaubanduskeskusest ja Vabaõhumuuseumist lääne poole sõites, jääb Rannamõisa tee äärde pererestoran Lucca. Selle restorani menüüst leiab nii traditsioonilisi liharoogi kui ka käsitsi valmistatud pastasid ja pizzasid. Lastele on eraldi suur mängutuba ning õueala. 

  Ka Tabasalu on tuntud lastesõbralike toitlustuskohtade poolest, kuna seal asuvad nii ameerikalik restoran BabyBack Ribs & BBQ kui ka modernselt hubane Seller. Kui esimese eeliseks on suur mängutuba, siis restoran Selleri mängunurgale annab au juurde ka kõige väiksematele mõeldud mähkimisruum.

  Tallinnast mööda rannikut ca 20 km ida suunas sõites, satute mereäärsetesse kaluriküladesse Kaberneeme ja Neeme. Lisaks sealsetele puhastele liivarandadele, leiab Neemest ka väikse mereäärse kalarestorani Ruhe, mis tervitab peresid oma avara terrassi ja väikse lastenurgaga.