Foto: Krõõt Tarkmeel

  Tallinn Card: näe rohkem ja kuluta vähem!

  29.04.2020 Tallinn Card
  Tallinn Card on võti, mis avab Tallinna vaatamisväärused, muuseumid ja atraktsioonid. Linnakaardi kasutamine on lihtne ja aitab säästa nii raha kui aega. Oleme koostanud ühe, kahe ja kolme päeva näidisprogrammi, et saaksid linnakaardist maksimumi kätte.
  Järgi meie soovitusi või koosta oma reisiplaan Tallinn Cardi kalkulaatori abil. Kalkulaator näitab sulle reaalajas, kui suure summa sa erinevaid objekte külastades säästad.

  Kiireim viis endale Tallinn Card hankida ja seda kohe linnaga tutvumiseks kasutama hakata on Tallinn Cardi e-pood. Vali vaid oma aega ja vajadusi arvestades sobivaim kaart. Kaardid kehtivad 24, 48 või 72 tundi, Tallinn Card PLUS kaardiga saad lisaks tasuta linnatuuri. Erinevad kaardid on lastele ja täiskasvanutele. On oluline teada, et täiskasvanu saab oma kaardiga kaasa võtta kaks alla seitsme aastast last. Kui oled endale e-poest sobivad kaardid välja valinud, jääb üle vaid maksta ja asuda linna avastama.   

  E-poest saadetakse sulle Tallinn Card e-mailile. Sa saad pdf-faili koos QR-koodiga - see on sinu Tallinn Cardi mobiilne pilet, mida saad näidata oma nutitelefonis või kasutada välja prinditult.

  Kaart aktiveerub selle esmakordsel kasutamisel, kas vaatamisväärsust külastama asudes või linna ühistranspordis – seegi hüve kuulub väljastpoolt Tallinna tulijatele kaardi soodustuste hulka. Valideerimise hetkest kehtib sinu kaart 24, 48 või 72 tundi. 

  Siin on head soovitused, kuidas Tallinn Cardiga oma puhkusest parim võtta.

  NB! Alati kontrolli üle muuseumide ja vaatamisväärsuste lahtiolekuajad.

  Esimene päev - säästa 23.50 €

   Kiek in de Köki kindlustustemuuseum  14 €
   Toomkirik ja torn  5 €
   Lennusadam  15 €
   Tallinn City Tour  25 €
   Ühistransport  4.50 €
     
   Hind ilma Tallinn Cardita, esimene päev  63.50 €
   Hind 24h Tallinn Card PLUSiga  40 €

  Veeda päev vanalinnas jalutades ja Tallinnaga tutvudes. Vanalinna vaatamisväärsused aitavad sul sisse elada keskaega, mil Tallinn oli käsitööliste ja kaupmeeste ning võimsate kaitserajatiste linn. Vanalinn on täis suurepäraseid muuseume. Oleme välja pakkunud vaid mõned huvitavad variandid. Juhul, kui sul on aega, vali lisaks üks või kaks meelepärast välja, et Tallinnast veelgi rohkem teada saada. Hüppa ka City Touri bussi, et tundma õppida linna erinevaid asumeid. 

  Otse vanalinna südames on ka mitu restorani, kus saab Tallinn Cardiga soodustusi. 10% on menüü soodsam restoranides Peppersack, Scheeli ja Spot. Kehrwieder Chocolaterie pakub aga Tallinn Cardi omanikele tasuta trühvli.

  Tallinn on mereäärne linn ja  Läänemerel on olnud ülitähtis roll Tallinna ajaloos. Suurejooneline lõpetus esimesele päevale ongi Tallinna kõige populaarsema muuseumi, Lennusadama külastamine. Tallinn Cardi kasutegur kasvab veelgi, kui lähed Lennusadama äärsest sadamast laevareisile aurulaevaga Katharina.  

  Teine päev - säästa 66.50 €

   Tallinna Teletorn (eelisjärjekorra pilet)  17 €
   Maarjamäe loss - Eesti Ajaloomuuseum  8 €
   Eesti Filmimuuseum  8 €
   Kumu kunstimuuseum  10 €
   Kadrioru loss - Kadrioru kunstimuuseum  8 €
   Tallinn City Tour  3 €
   Ühistransport  3 €
     
   Hind ilma Tallinn Cardita, esimene ja teine päev  120.50€
   Hind 48h Tallinn Card PLUSiga  54 €

  Teisel päeval tasub avastada enda jaoks Pirita ja Kadriorg. Sa võid kasutada selleks nii Tallinn City Touri punaseid ekskursioonibusse kui ühistransporti, just nii nagu ise soovid. Vaated Teletornist on hingematvad, kogu linn on sul peo peal. Kui julged, võid teha tornis servakõndi ja tunda ennast otsekui noateral. NB! Servakõnd on eraldi tasu eest. Kui ilm on selge, peaks Soomegi ära paistma. 

  Seejärel külastage Eesti Ajaloomuuseumit ja Eesti Filmimuuseumit Maarjamäe ajalookompleksis, mis avab Eesti kultuuri- ja ajaloo täiesti uue nurga alt.

  Kadriorust romantilisemat paika Tallinnas pole ja kunstimuuseumide tihedus on siin kaunis pargis samuti linna suurim. Oleme mõned välja valinud, kuid kunstihuvi korral on nad kõik külastamist väärt. Õhtusöögiks on vahva koht Mehhiko restoran Cantina Carramba, kus Tallinn Cardiga on 10% soodustus.

  Kolmas päev - säästa 100.50 €

   Energia avastuskeskus  9 €
   KGB vangikongid  5 €
   Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu  11 €
   Tallinna Loomaaed  8 €
   Eesti Vabaõhumuuseum  10 €
   Ühistransport  0 €
   Tallinn City Tour  1 €
     
   Hind ilma Tallinn Cardita, esimene, teine ja kolmas päev 164.50€
   Hind 72h Tallinn Card PLUSiga 64


     Kolmandal päeval tee tutvust Tallinna läänepoolsema, mereäärse osaga. Külasta Tallinna Loomaaia eksootilisi        
     asukaid, keda on siin jääkarudest elevantideni. Väiksematele lastele on oma Laste Loomaaed, kus silitada kodu- ja         
     lemmikloomi. Loomaaiast pole kuigi kaugel ka Eesti Vabaõhumuuseum, mis annab ajaloolise läbilõike Eestimaa    
     elu-olust ja rahvatraditsioonidest.

     Kui õhtupoole aega üle jääb, siis võib ette võtta veel paar muuseumi, näiteks vanalinnas ja selle läheduses    
     asuvad Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, KGB vangikongid ja Energia Avastuskeskus.