Foto: KUMU
Foto: Kadi-Liis Koppel

  Sügishooaja uued näitused Tallinnas

  Tallinna muuseumides avaneb septembris ja oktoobris palju eriilmelisi ja haaravaid kujutava kunsti, fotograafia- ja loodusteemalisi näitusi.

  Kadrioru Kunstimuuseumis avaneb 26.septembril näitus „Alati meie kõrval. Kassid ja koerad 16.–19. sajandi kunstis“. Näitus uurib kasside ja koerte kujutamist kunstis alates varauusajast kuni 19. sajandi lõpuni, tuues esile nende loomade tähtsuse, erinevad rollid ja sümboolse tähenduse.

  Kumu Kunstimuuseumis avatakse 10.oktoobril näitus “Egiptuse hiilgus. Niiluse oru kunst“. Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel näeb tuhandete aastate vanuseid esemeid ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist,  Torino Egiptuse muuseumist - Museo Egiziost. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on osa Egiptuse Muuseumi aardeid eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Nii avaneb ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptust kaugele reisimata.

  Lennusadamas on alates 17. oktoobrist näitus “Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres“.
  Ameerika Loodusloomuuseumi koostatud näitus „Tundmatu ookean“ annab kaasahaarava pildi maailmamere uurimise hetkeseisust, tutvustades uusimat tehnikat, imelist mereloodust ning põnevate avastuste taga seisvaid teadlasi. Eesti Meremuuseumi interaktiivne näitus „Läänemeri maailmameres“ võtab appi kohalikud mereteadlased, et vastata küsimusele: mis teeb Läänemere eriliseks?

  Eesti Loodusmuuseumi hoovis toimub 16.09-27.09  „Seenenäitus“. Eksponeeritud on nii söödavad, mittesöödavad, tinglikult söödavad kui ka mürgised seeneliigid. Eraldi fookuses on mürkseened ja seenemürgid.

  Fotomuuseumis avaneb 17. septembril Prantsuse päritolu Laurene Bois-Mariage’i kaasaegse digifotograafia ja Google’i pildiotsingu võimalusi ühendav sotsiaalkriitiline portreeprojekt “Tundlikkuse 49 värvi” 

  Kai kunstikeskuses näeb 300 aastat tulevikku. Alates 19. septembrist avatud Briti kunstniku Shezad Dawoodi ning Eesti teadlaste, ornitoloogide, ajaloolaste, muusikute ja kunstnike ühisnäitus “Leviaatan: Paljassaare peatükk”, mis keskendub poolsaare ökoloogilisele, poliitilisele ja ajaloolisele kontekstile. 
  Näitusel esilinastuv virtuaalreaalsuse kogemus “Terraarium”  lennutab vaataja 300 aasta kaugusele tulevikku, pannes ta tõsiselt mõtlema inimtegevuse ja kliimamuutuste seoste üle. 

  Fotografiskas saab alates 11.septembrist tutvuda Ameerika foto- ja filmikunstniku Alex Prageri loominguga, mis nihutab piire reaalsuse ja väljamõeldise vahel. Fotodel kujutatud melodramaatilised stseenid on justkui elus. Näitus “Tere tulemast koju”  mängib nostalgia, mälestuste ja reaalsuse taasloomisega, jutustades vaatajale kordumatuid lugusid.

  Tallinna Kunstihoone uued näitused:
  11.09–08.11.2020 Tallinna linnagaleriis näitus „Nagu kivid voolavas vees“. Väljapanek kõneleb kolme kunstniku järjekindlast, imetlusväärselt muutumisvõimelisest loomingust.
  17.09–08.11.2020 Maria Kapajeva näitus „Kui maailm õhku lendab, loodan lahkuda tantsides“
  Kunstnik vaatleb naisi kogu elu saatvat ühiskondlikku survet ja otsib võimalusi, kuidas neile vastu astuda.
  03.10–07.03.2021 näitus „Tänapäeva armastus“ uurib armastust ja intiimsuhteid praegusel interneti, sotsiaalmeedia ja kõrgkapitalismi ajastul, „külma intiimsuse“ esimesel ajastul.
  17.10–20.12.2020 näitus „Olge te hoitud ja armastatud“ toetub peaaegu puutetundlikule visuaalsusele ning üritab eirata verbaalselt konstrueeritud kontekste.

  Tallinn Cardiga saab kõiki neid näituseid tasuta külastada.