Kultuurikatla virtuaalürituste stuudio
Foto: Jüri Kartul
Onlive PROTO Studio
Foto: Onlive PROTO Studio
Kultuurikatla virtuaalürituste stuudio
Onlive PROTO Studio

  Virtuaalsed ja hübriidüritused Tallinnas

  Aina suuremat populaarsust koguvad virtuaal- ja hübriidürituste formaadid, mis võimaldavad korraldada põnevaid üritusi turvaliselt ja mugavalt. Mitmed ettevõtted Tallinnas pakuvad virtuaal- ja hübriidürituse korraldamise teenust nii suuremate kui väiksemate ürituste tarbeks.

  Mis on virtuaalüritus ja mis on hübriidüritus?


  Virtuaalüritus on mis tahes avalik või privaatne üritus, mis viiakse läbi elektrooniliselt ning millel saab osaleda ainult virtuaalsel teel, näiteks videokonverentsi tarkvara kasutades.

  Hübriidüritus on reaalses toimumispaigas aset leidev mis tahes avalik või privaatne üritus, millel saab osaleda nii virtuaalselt kui ka ürituspaigas kohapeal. 

  Rohkemaid kasulikke konverentsi- ja äriturismialaseid mõisteid leiad Tallinna ametlikult turismiveebilt.

  Mida virtuaal- ja hübriidürituse korraldamisel silmas pidada?


  Osaliselt või täielikult virtuaalselt toimuvate ürituse korraldamisel on hea mõte esmalt läbi mõelda, milline tuleb ürituse formaat ja sisu ning millisel viisil saab virtuaalne vaatajaskond ürituse tegevusele kaasa elada ja sellest osa võtta. Sellest sõltuvad ka ürituse tehnilised nõudmised. Virtuaalne üritus pole pelgalt videokonverents, mis nõuab vaid arvutikaamerat ja internetiühendust.

  Olenevalt ürituse tüübist võib olla mõistlik kaasata selle läbiviimiseks professionaalne moderaator või lausa mitu, samuti tasuks lisada üritusele publikut kaasavaid lahendusi – küsitlusi, viktoriine, küsimuste-vastuste voorusid. 

  Virtuaalsete ürituste maastikul tekib uusi tehnilisi võimalusi pidevalt juurde, mistõttu on mõistlik hoida silm peal tehnika arengutel ja veenduda, et ürituseks kasutatav tehnika-tehnoloogia sobiks soovitud ürituse tüübile.  

  Lõppkokkuvõttes on kõige olulisem, et virtuaalne auditoorium tunneks ennast ürituse täisväärtusliku osalejana.

  Lisalugemist