Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Kaupo Kalda

Tallinna Linnamüür

Linnakülalisel on võimalus jalutada väikesel osal kultuuripärandist, mis ühendab Nunna-, Sauna- ja Kuldjala torni. Müürilt avaneb imeline vaade vanalinnale ja Toompeale.

Keskajal ehitatud ning tänapäevani 1,9 kilomeetri ulatuses ning 20 torniga säilinud linnamüür on ainulaadne kogu Euroopas. Kaunite vaadetega linnamüürile pääseb Nunnatornist, sealt saab mööda kaitsekäiku jalutada Saunatorni ning edasi Kuldjala torni.

Kivist linnamüüri rajamine algas 1265. aastal, kuid müüri praegune kuju pärineb 14. sajandist. 16. sajandi keskpaigaks oli Tallinn ümbritsetud 2,4 kilomeetrise, 3 meetri paksuse ja 1416 meetri kõrguse linnamüüriga, millel oli 46 torni. Praeguseks on vanalinnas alles peaaegu pooled algsetest tornidest.

Parimad kohad vaadetega linnamüürile on Toompeal asuv Patkuli vaateplatvorm ja Balti jaama lähedal asuv Tornide väljak.


Jaga

TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

põhineb 1151 hinnangul

 • Cool CIty Walls and Musuem

  tripadvisor rating 5 of 5
  oktoober 21, 2021 Autor: jbg74

  The museum inside the towers of the walls was interesting and there were some good photo ops from the walls too. It is well worth a few hours of your time. I thought the "haunted" tower with the... Vaata veel

 • Gives a feel of such an interesting city

  tripadvisor rating 5 of 5
  aprill 9, 2021 Autor: paulwM4305XC

  On a nice day we saw this as a great way to see the city and it was exactly that. not too busy . The old town is still unspoiled

 • City Walls

  tripadvisor rating 5 of 5
  oktoober 18, 2020 Autor: Thomas V

  This is one of the most memorable sites in town and one of the most photogenic. So this is a place you will want to go on your walking tour, the old city walls.