Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Estonian Maritime Museum
Foto: Toomas Tuul

  Suur Rannavärav ja Paks Margareeta

  Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14.sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis. Selle omapärase ümara ehitise seintes on 155 laskeava ning läbimõõt on linnamüüri torni kohta suur, nimelt 25 meetrit. Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.

  Tallinna sümbolina tuntud väravatornis asub praegu Eesti Meremuuseum, kus saab tutvuda Eesti laevandust, merendust ja kalandust tutvustava väljapanekuga. Muuseum tutvustab Eestit kui ajaloolist mereriiki. Neljale korrusele on välja pandud kõikvõimalikke teemakohaseid esemeid: vanaaegne sukeldumis- ja kalapüügivarustus, erinevaid merepõhjast leitud esemeid, merekaarte jmt.
   
  Muuseumi katuselt avaneb kaunis vaade merele ja vanalinnale.

  Tallinn Cardiga sissepääs tasuta!
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 399 hinnangul

  • Very interesting and modern museum

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 29, 2021 Autor: Fudgemellow

   This museum is one of the two locations of the Maritime Museum. We had already visited the Sea Plane Harbour before visiting the Fat Margaret location. The museum has a very interesting layout... Vaata veel

  • Interesting museums

   tripadvisor rating 5 of 5
   mai 30, 2021 Autor: angelasJ5518LZ

   The building is medieval and looks fantastic. The exposition is a part of Maritime Museum and there are a lot of ship models. If you a ship fan, you could spend there 3-4 hours.

  • Beautiful building with a nice exposition

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 22, 2020 Autor: JulieF2978

   Beautiful building from the inside. Usually we just see it from outside at the entrance of the Old Town. But worth a visit, the exposition is very well presented and gives us a lot of information... Vaata veel