Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Estonian Maritime Museum
Foto: Toomas Tuul

  Suur Rannavärav ja Paks Margareeta

  Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14.sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis. Selle omapärase ümara ehitise seintes on 155 laskeava ning läbimõõt on linnamüüri torni kohta suur, nimelt 25 meetrit. Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.

  Tallinna sümbolina tuntud väravatornis asub praegu Eesti Meremuuseum, kus saab tutvuda Eesti laevandust, merendust ja kalandust tutvustava väljapanekuga. Muuseum tutvustab Eestit kui ajaloolist mereriiki. Neljale korrusele on välja pandud kõikvõimalikke teemakohaseid esemeid: vanaaegne sukeldumis- ja kalapüügivarustus, erinevaid merepõhjast leitud esemeid, merekaarte jmt.
   
  Muuseumi katuselt avaneb kaunis vaade merele ja vanalinnale.

  Tallinn Cardiga sissepääs tasuta!
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 396 hinnangul

  • Interesting museums

   tripadvisor rating 5 of 5
   mai 30, 2021 Autor: angelasJ5518LZ

   The building is medieval and looks fantastic. The exposition is a part of Maritime Museum and there are a lot of ship models. If you a ship fan, you could spend there 3-4 hours.

  • Beautiful building with a nice exposition

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 22, 2020 Autor: JulieF2978

   Beautiful building from the inside. Usually we just see it from outside at the entrance of the Old Town. But worth a visit, the exposition is very well presented and gives us a lot of information... Vaata veel

  • Impressive tower

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 28, 2020 Autor: Mikael F

   The medieval Fat Margaret Tower and the Great Coastal Gate next to it were built to defend the city from the seaward side of town. The tower was completed in 1530. The round tower has a diameter of... Vaata veel