Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Mextonia

  Mextonia: Aaron Glasson

  Mextonia on “Transgraffiti” seinamaalingute festival, mis toimus 14.-22. juunil 2017 Tallinnas. Festivalil osales 60 “Transgraffiti” kunstnikku Eestist, Mehhikost ja ülejäänud maailmast. Seinamaalinguid loodi enam kui 25 erinevas asukohas üle Tallinna ja need hõlmavad üle viie tuhande ruutmeetri seinapinda. Festivali raames loodi ka käesolev seinamaaling.

  „Teos räägib Kihnu saarest, selle inimestest ja nende suhtest merega. Ma valisin Kihnu, kuna mulle avaldasid sügavat muljet Kihnu kultuuriruum ja traditsioonid, mis on UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirjas, kui „inimkonna suulise ja käega katsumatu pärandi meistriteos“. Samuti see, et Kihnu saar on üks viimaseid matriarhaalseid ühiskondi kogu maailmas. 
  Keskseks tegelaskujuks on Kihnu Virve, ikooniline rahvalaulik. Ta hoiab enda käte vahel merd koos traditsioonilise Kihnu kalapaadiga, mis räägib faktist, et Kihnu mehed veedavad suure osa oma elust merel, samaaegselt kui naised on saarel. 
  Taustal on teine Kihnu naine ja põlev kalapaat, mis kujutab traditsioonilist suvise pööripäeva tähistamist, viidates ajale, mil see seinamaaling teostatakse. Teda ümbritseb heeringatest kaksikheeliks, peegeldades kihnulaste DNA-d. See sümboliseerib, kui läbipõimunud on Kihnu inimesed merega. Esiplaanil on Eesti lilled - rukkilill ja kullerkupp. 
  Mu soov on selle maalingu kaudu anda sõnum, et puhas merevesi on lahutamatu osa paljude selliste kultuuride säilimises nagu Kihnu. Et hoolides puhtast mereveest, hoolime me inimestest ja keskkonnast.“
  Jaga