Sündmused
Foto: Peeter Langovits

Eesti Muusika Päevad & Balti Muusika Päevad.

Eesti muusika päevad on üks olulisemaid Eesti heliloojate uuele loomingule keskenduvaid festivale, mille kava koosneb peamiselt maailma esiettekannetest.

Igal aastal on festivalil "Eesti Muusika Päevad" keskne teema, mille ümber koonduvad ettekandele tulevad teosed ja kontserdid. 2021. aastal on fookuses "DNA", mis otsib dialoogi teaduse, meie bioloogilise geneetika, kultuurilise päritolu ja muusikalise mõtlemise vahel.

Rändfestival "Balti Muusika Päevad" on algatatud soovist arendada nii Balti nüüdismuusika professionaalset võrgustikku kui ka tutvustada publikule mitmekülgset ja kunstiliselt kõrgel tasemel Balti nüüdismuusikat. Festival hakkab roteeruma, toimudes igal aastal erinevas Balti riigis.

Covid-19 levik, kõrged nakatumiskordajad ja piirangud ei võimalda festivalil Eesti Muusika Päevad (EMP) ja Balti Muusika Päevad sel aastal publikuga kontserdisaalides traditsioonilisel moel kohtuda. Et hoida meie kõigi tervist, kolib festival tänavu internetti. Videoülekanded erinevatest kontserdisaalidest Tallinnas ja Tartus jõuavad kuulajateni Eesti Muusika Päevad  kodulehe ja festivali partneri Klassikaraadio vahendusel.

Kuna soovime, et kultuurikogemus ei jääks keerulistel aegadel piletihinna või maksumüüri taha, võimaldame kõigile tänavu festivali programmist tasuta osa saada, eesmärgiga tuua juurde ka uut publikut. 
Jaga