Sündmused
Foto: Kadi-Liis Koppel

  Vanalinn rahvarõivarikkaks

  Imetle Eesti rahvarõivaid ja ela kaasa rahvatantsurühmadele. Keeruta jalga ja võta osa Eesti pikimast kolonntantsust Viru väravatest kuni Raekoja platsi jõulukuuseni. Kui Sul on kodus seismas rahvarõivad - pane kindlasti selga! Toimuvad eriüritused ning mõlemal päeval saab nautida ka rahvatantsijate ülesatumisi. 

  Rahvarõivaste tuulutamine, 12. detsember

  Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit kutsub kõiki rahvarõivahuvilisi meeleolukale talvisele jalutuskäigule vanalinna. Oodatud on nii rahvarõivakandjad kui -huvilised. Kohaletulnuil oli võimalik tutvustada oma rahvarõivaid või rääkida nende saamislugu otse Raekoja platsil.

  Kohal on päevapiltnik, et kogu ilu üles võtta. Meistrid jagavad nõu rõivaste valmistamise ja hooldamise kohta Kaarmanni käsitööpoes, eksperdilt saab küsida hinnangut oma rõivakomplektile, õpetusi ja soovitusi kandmise kohta.

  Rahvarõivateemailist videoprojektsiooni saab jälgida kogu päeva jooksul Raekoja otsaseinal.

  Kolonntants: 13. detsember  

  Kolonntants algab kell 12:00 Viru väravate juurest ja suundub mööda Viru tänavat Raekoja platsi. Tule tantsi ise või ela kaasa kõige pikemale kolonntantsule, mis meie ajaloolises vanalinnas on nähtud! Tants jätkub Raekoja platsil ümber kuuse, kus on võimalik ühiselt elava muusika saatel kuuse all jalga keerutada.

  Programm:

  Laupäev, 12.12: 
  12:00-15:00 Rahvatantsurühmad 
  15:00-17:00 Rahvarõivaste tuulutamine 

  Pühapäev, 13.12: 
  12:00-14:00 kolonntants Viru väravate juurest Raekoja platsi ja ümber kuuse pärimustantsude tantsimine
  14:00-16:00 Rahvatantsurühmad 
  Jaga