Sündmused
Foto: Meeli Laidvee
Foto: Meeli Laidvee

  Kummitusmatk Tallinna vanalinnas

  Kas teadsid, et Tallinna vanalinnas on ligi 50 maja, kus usutakse elavat kummitusi? Kõige tihedamini kummitustega asustatud paik on Taani kuninga aed, kus oma kummituslugu on lausa igal tornil. Huvitav on teada, et just siin leidis aset esimene kirjalikult registreeritud kummitusjuhtum Tallinnas aastast 1627. Enne II Maailmasõda oli lühikese jala väravas toimuva tegevuse uurimine nii tegus ja moekas, et Tallinna kutsuti koguni Põhja-Euroopa okultistide peakorteriks. Kahetunnine ringkäik vanalinnas vaatleb tuntumaid paiku, kus kummituslugusid räägitakse, seal hulgas räägime kummitustest nii Toompeal riigivalitsejate majades kui tutvustame juhtumisi all-linnas. 

  Tuuri algus Lühikese Jala värava torni juures, munk Justinuse kuju kõrval, Taani kuninga aias. Pilet 15€ ja kuni 12 aastastele lastele tasuta. Kui grupis on rohkem kui 10 inimest, langeb hind 12€ peale.

  Registreeruda saab kuni matka toimumiseni meie kodulehel, kirjutades meilile info@pranglireisid.ee või helistades 56 277 057.

  Kui soovid kummituste jälgedes matkata Tallinna vanalinnas oma pere või enda valitud seltskonaga, võtame Teid hea meelega eraldi Teile sobival ajal vastu. 

  Vaata ka meie teisi matku.
  Jaga