Sündmused
Foto: Rasmus Jurkatam

Eesti Keraamikute Liidu aastanäitus 2021 „Inkubaator“

Inkubaator on avatud kõigile vaatamiseks igal ajal ja piiramatult, nii öösel kui päeval, nii vihmas kui lumes, maski või maskita, passi või passita.
 
Mis on Inkubaator?
See on turvaline ja hoitud kapsel, „päriselu“ eelruum, ootustest tulvil kasvulava. 
See on pulbitsev keskkond, kus vormuvad erinevad mõtted, ideed ja tulevikunägemused. 
See on ruum, kus arenevad või kooruvad nii armsad kui hirmsad, nii tavalised kui ebamaised taimed, olendid, objektid ja inimesed.
 
Kuidas sündis näituse idee?
Praegusel „koroona ajal“ on pandud inimkond justkui ooterežiimile ja see, kuidas edasi, tuleks nüüd väga hoolikalt läbi mõelda.
Kõik nutikad tulevikuvisioonid, niinimetatud ideetibud ja -beebid vajavad inkubeerimist ehk rahulikku ja turvalist arenemis- ja haudumisaega, et jõuda positiivse väljundini - suunamuutuseni.
 
Meie leitud ruum on kui üks suur inkubaator, mille sees „küpsevad“ (on eksponeeritud) kunstnike mõtted tuleviku vormis. 
 
Näituse idee oli tuua keraamika õue, välja rafineeritud ja peidetud galeriimiljööst, kuhu tavapäraselt kipub sattuma ainult teadlikum kunstinautija. Keraamikute Liidu aastanäitus saab väljas eksponeerides kättesaadavamaks palju laiemale publikule.
 
Näitusruum ehk klaasist inkubaator kaitseb töid väliskeskkonna eest. Inkubaatoris olevad tööd on vaadeldavad vaid väljast (inkubaatorisse sisse ei pääse) ja seda terve pika näituse toimumise aja.
Jaga