Sündmused

Itaalia viiulisonaadid

Kammerliku kontserdiõhtu keskpunktis Niguliste kiriku Antoniuse kabelis on Itaalia kuulsate heliloojate Arcangelo Corelli ja Francesco Geminiani teosed. Lisaks on publikul harukordne võimalus tutvuda ka Giovanni Stefano Carbonelli viiulimuusikaga. 
Arcangelo Corelli muusika eriline käekiri tõi heliloojale kuulsuse, mis ulatus kaugele üle Itaalia riigipiiride. Tema teoseid hindas kõrgelt mh Johann Sebastian Bach, kes uuris ja parafraseeris Corelli uudset stiili oma loomingus. Corelli õpetas välja terve koolkonna nimekaid heliloojaid, kelle hulka kuulusid ka Geminiani ja Carbonelli. Paraku jättis viimane nii oma kodumaa kui ka muusikukarjääri, et teostada end Londonis kuningliku veinispetsialistina.
Viiuldaja Anthony Marini on elu toonud USAst õppima ja elama Soome, kus temast on saanud hinnatud ja nõutud kontsertmeister, solist ja kammermuusikapartner.
Ansambel Floridante koosneb Soome ja Eesti muusikutest, kes on pühendunud barokkmuusika uurimisele ja esitamisele. Ajastutruud muusikat esitatakse autentsetel barokiaja pillidel.
ANTHONY MARINI (USA/Soome) - barokkviiul
VILLU VIHERMÄE - barokktšello
SAALE FISCHER - klavessiin
Jaga