Sündmused

Bachi pärlid. Hingedepäeva kontsert

Kontsert on tasuta! Võtke kaasa COVID-tervisetõend ja isikut tõendav dokument. Alla 18-aastastelt COVID-tervisetõendit ei küsita.
 
Kontserdisarjas „Bachi pärlid“ pakub Johann Sebastian Bachi loomingu sära, sügavust ja ajatust Tõnu Kaljuste ning tema juhitud kaks muusikakollektiivi Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Barokimeistri kõrvale on kaasatud ka teiste ajastute heliloojaid, kes on inspiratsiooni ammutanud Bachi muusikast.
 
Sarja esimest, hingedepäeva kontserti raamivad kaks koraalikantaati Bachi erinevatest loomeperioodidest. Mõlema kantaadi algallikaks on Martin Lutheri koraalid. Sealjuures „Christ lag in Todesbanden” on helilooja üks esimesi kirikukantaate, mida on iseloomustatud kui sügavate emotsioonidega laetud muusikaline draama. Esitamisele tuleb ka Bachi Brandenburgi kontsert nr 4, kus pulseeriva orkestri kõrval demonstreerib sädelevat tulevärki ja virtuoossust plokkflöödiduo.
 
Silla üle sajandite loovad itaalia helilooja Ottorino Respighi Bachi koraaliprelüüdide seaded orkestrile. Respighi on julgelt, kuid peenetundeliselt kasutanud laia paletti orkestrivärve, et kanda Bachi orelimuusika 20. sajandisse. Teoses kõlav koraal „Nun komm, der Heiden Heiland“ kordub ka kontserdi lõpuosas samanimelises kantaadis, mis on komponeeritud advendiajaks ning tuleb ettekandele säravate solistide, koori ja orkestri esituses.
 
Esitajad:
Maria Valdmaa (sopran)
Oliver Kuusik (tenor)
Olari Viikholm (bass)
Reet Sukk (plokkflööt)
Taavi-Mats Utt (plokkflööt)
Robert Traksmann (viiul)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
Kava:
Johann Sebastian Bach
– Kantaat Christ lag in Todesbanden”
– Brandenburgi kontsert nr 4
Johann Sebastian Bach / Ottorino Respighi
– Kolm koraaliprelüüdi
Johann Sebastian Bach
– Kantaat Nun komm, der Heiden Heiland”
 
Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri kontserti „Bachi pärlid. Hingedepäev“ korraldavad Tallinna Filharmoonia, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tapa Valla Kultuurikeskus. Kontserti  toetab peatoetaja Exmet, suurtoetajad DHL Express ja Nordnet ning Kultuuriministeerium ja Tallinna linn.
 

Jaga