Tallinna peamised müügiargumendid (USP)

08.07.2020
Kuidas tutvustada ja müüa Tallinna kui äri- ja puhketurismi sihtkohta oma koostööpartneritele ja klientidele? 

Peamised müügiargumendid aitavad linna tutvustada ning toovad esile, miks just Tallinn on parim sihtkoht nii linnakülastajale kui ärireisijale. 

Tekstid on olemas ka inglise keeles. Suurema valiku linna tutvustavaid fotosid leiad meie meediapangast

UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv vanalinn

UNESCO Maailmapärandi nimekirja kuuluv Tallinna vanalinn on tõeline muinasjutumaa. Siit leiab Euroopa vanima seni tegutseva apteegi, kunagise maailma kõrgeima kirikutorni, omaaegse Põhja-Euroopa kõige võimsama kaitsemüüri ja tornide süsteemi ning kõige paremini säilinud gooti raekoja. Ka Euroopa esimene avalik jõulupuu pandi püsti Tallinnas.

Vanalinn on seniajani Tallinna linna tukslev ja soe süda. Sisehoovidesse peidetud kohvikud, tipptasemel restoranid, omanäolised kaasaegse kunsti galeriid ja põnevad muuseumid, aastaringselt toimuvad sündmused teevad vanalinnast koha, mis pole mitte ainult imetlemiseks, vaid ka avastamiseks. Vana linn, kust leiab alati midagi uut.

Linnaelu kontrastid

Tallinn pole suurlinn, aga siia mahub palju. Meeldejäävaid elamusi võivad pakkuda nii väikesed pop-up näitused kui mitmekümne tuhande pealise laulukooriga ühes laulmine.

Tallinna asumid on eripalgelised - ühest linnajaost teise jalutades tundub, nagu sattuksid uude linna. Keskaegse vanalinna kõrval asuvad puumajadega agulist välja kasvanud Kalamaja ja endistest tööstuspiirkondadest disaini- ja kultuurikeskusteks ümber ehitatud Telliskivi, Noblessneri ja Rotermanni kvartalid.

Tsaariaegse barokklossiga Kadriorg lummab oma lopsaka pargi ja kunstimuuseumitega. Sealt vaid jalutuskäigu kaugusele jääv Lasnamägi on aga ehe näide nõukogude aegsest elamuarhitektuurist. Mereäärsed Pirita ja Rocca al Mare ning vaikne aedlinn Nõmme meelitavad oma rohealadega aktiivselt aega veetma.

Eesti neli aastaaega avavad igaüks Tallinnast uue palge: romantilised valged suveööd, linnuvaatlus kevadel, värvikirev rabamatk sügisel ja lumine pühadesäras vanalinn talvel.

Roheline linn

Tallinn on looduslähedane, rahuliku rütmi ja puhta õhuga linn. Linnamelule pakuvad vaheldust pargid, rabad, promenaadid ja rannad – neljandiku Tallinna pindalast moodustavad rohealad.

Linna tuntuim park asub Kadriorus. Siit leiab nii barokse lossipargi kui salapärase Jaapani stiilis aia. Põnevaid parke võib avastada aga pea igast Tallinna asumist. Linna piiridesse jäävas Pääsküla rabas matkates saab nautida põhjamaise looduse mitmekesisust. Tallinn on ka üks väheseid pealinnu, kus asub Natura 2000 võrgustikku kuuluv linnuvaatlusala.

Aktiivseks puhkuseks ja sportimiseks sobivad ideaalselt männimetsane Nõmme ning mereäärsed Rocca al Mare ja Pirita. Merd saab nautida nii suvel linnarandades päevitades või jahiga seilates kui talvel jääsuplust tehes.

Värsked maitsed

Tallinnast leiad elava ja areneva restorani- ning kohvikukultuuri, mis pulbitseb uutest ideedest ja põnevatest maitsetest.

Tallinna tipprestoranides tegutsevad noored ja ambitsioonikad kokad, kes on omandanud kogemusi maailma parimates köökides ja kujundavad nüüd kohaliku kokakunsti uut nägu. Olulised märksõnad on puhas hooajaline tooraine ning mõjud Skandinaavia, Saksa ja Vene köögist. Samas leiab siit suurepäraseid näiteid kogu maailma rahvusköökidest.

Iga Tallinna naabruskond pakub kulinaarset avastamisrõõmu. Vaikselt kõrvaltänavalt võid leida maailma parima pitsakoha või tunda tsaariaegses tööstuskvartalist jalutades korraga värskelt röstitud kohvi lõhna.

Rohkem aega elamustele

Tallinn pole suur ega väike linn, ta on paras. Parajalt väike, et oma järgmisse sihtkohta jalutada, ja parajalt suur, et alati midagi uut avastada.

Kõik olulisemad muuseumid, vaatamisväärsused ja hotellid on teineteisest jalutuskäigu kaugusel ning reisisadam asub kohe vanalinna külje all. Kui päris kõikjale jala ei jõua, siis aitab mugav ühistransport. Ka kõige kaugemad vaatamisväärsused jäävad linnasüdamest vaid paarikümne sõiduminuti kaugusele. Tallinn Cardiga sõidad ühistranspordis tasuta.

Ideede kohtumispaik

Tallinn on ideaalne linn konverentside ja ürituste korraldamiseks, alustades juba Tallinna külalislahkest lennujaamast, kust jõuab kesklinna loetud minutitega.

Rikka ajalooga linn pakub palju unikaalseid ja üllatavaid võimalusi ürituste korraldamiseks, maailma ühe arenenuma digiriigina on e-lahendused ja innovatsioon osa meie DNA-st.

Oma suhtumiselt on eestlased usaldusväärsed, leidlikud ja konkreetsed. Professionaalsed teenusepakkujad lähenevad kõigile klientidele personaalselt ja pakuvad vajadusel rätsepatööna valmivaid erilahendusi.