Naudi kunsti ja disaini Tallinn Cardiga

09.05.2020
Tallinn on nii Eesti moodsa kunsti ja disaini keskus kui ka koht, kus põhjalikumalt tutvuda kunstiajalukku kirjutatud teostega. Tallinn Card annab soovitusi, millised on parimad muuseumid ja galeriid Tallinnas nautimaks kunsti ja disaini.
Kui alustada vanimatest šedöövritest, siis Niguliste muuseumis asub Tallinna kõige kuulsamaks kunstiteoseks peetud 15. sajandist pärit keskaegse kunstniku Berndt Notke teose “Surmatants” fragment. Nii Nigulistes kui ka teistes keskaegsetes kirikutes võib leida palju kunstihuvilistele meelepärast. 

Tallinna kesklinnas asub Eesti kunsti ja disaini värvikaid näiteid nii minevikust kui ka tänapäevast. Mõnesaja meetri raadiuses asuvad vanalinnas Adamson-Ericu muuseum ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, erinevad galeriid, kunsti- ja käsitööpoed.

 Foto:

Omanäolise elamuse pakub vanalinnas, endises Heliose kinos avatud uuenduslik multimeedianäitus "Monet2Klimt - Art in Motion", kus ärkavad ellu mõnede maailma kuulsaimate kunstnike tööd.

Vanalinnast väljapoole jalutades tasub kindlasti külastada peamiselt moodsa kunsti projekte eksponeerivat Tallinna Kunstihoonet, Kai kunstikeskust ning mitmeid sisukaid näitusi korraldavat Eesti Arhitektuurimuuseumi.

 Foto: Jarek Jõepera
Foto: Jarek Jõepera

Kunstihõnguline Kadriorg meelitab iga aastaga üha rohkem ja rohkem külastajaid kaunisse Kadrioru lossi, kus eksponeeritakse peamiselt väliskunsti ning Mikkeli muuseumisse, kus on välja pandud kunstikoguja Johannes Mikkeli rikkalik kogu. Unustamatuid elamusi pakub kahtlemata Kumu Kunstimuuseum - Eesti kunsti eksponeerija ja mõtestaja. 

Tallinn City Tour sõidutab kesklinnast mugavalt ka Kadrioru parki. 
Oma järgmiseks külastuseks osta mobiilne Tallinn Card meie veebipoest!