Perepuhkusel Tallinnas aitab säästa Tallinn Card

  Tallinnas on palju peresõbralikke vaatamisväärsusi ning vaba aja veetmise võimalusi. Vali siit oma lemmikud ning suurepärane perepuhkus Tallinnas võib alata!

  Mugavalt ja säästlikult saad Tallinna huviväärsustega tutvuda Tallinn Cardiga, mis sisaldab üle 40 tasuta muuseumi ja vaatamisväärsuse, tasuta ühistransporti ning palju sooduspakkumisi ekskursioonidele, meelelahutusele ning toitlustusele. 7-17-aastastele on soodushinnaga Tallinn Cardid. Ühe täiskasvanu Tallinn Cardiga saab kaks alla seitsme aastast last tasuta kaasa võtta.

  Pane tähele! Ostes Tallinn Cardi veebipoest, säästad iga ostetud pileti pealt 1€.

  Peresõbralikud muuseumid vanalinnas

  Tallinna vanalinn on koduks paljudele muuseumidele ning siit leiad ka Eesti perede lemmikud:
  • Eesti Tervishoiu Muuseumi interaktiivne näitus tutvustab inimorganismi toimimist ning teisi keha ja tervisega seotud valdkondi. Muuseumis saab ise käed eksponaatidele külge lüüa ning katsetada ka enda füüsist, näiteks oma käehaarde tugevust.
  • Eesti Loodusmuuseum jutustab lugusid Eestimaa loodusest. Muuseumis on geoloogia, soode ja metsasaal, kust leiab nii haruldase lendorava kui Eesti metsade suurima imetaja põdra. Põnevust pakub avastuste ruum, kus saab katsuda, kuulata, vaadata ja nuusutada maailma nii nagu seda tajuvad loomad. Näitustele lisaks on loodud põnevad virtuaalreaalsuse filmid, mis viivad avastama ürgmerd, lendama koos nahkhiirega üle sügisese maastiku ja aitavad mõista viljastumise keerulist protsessi ühe Lõuna-Eestis elava koprapaari näitel.
  • Nukuteatrimuuseumis on võimalik rännata Eesti nukuteatrikunsti ajaloos, tehes nii lavakunstniku tööd kui ka olla näitleja rollis. Muuseumis saab mängida erinevatel väikestel lavadel ja arendada enda loovust ning väljendusoskusi.
  • Teatri-ja muusikamuuseumist leiab püsinäituse "Lood ja laulud", mis tutvustab Eesti ajalugu läbi teatri ja muusika. Külastuse teevad lõbusamaks käed-külge-lahendused ning heli-, video- ja pildimaterjalid ekraanidel. Vaatamist, kuulamist ja mängimist leidub tervele perele.
  • Taasavatud Paks Margareeta muuseum-külastuskeskuses rullub lahti Eesti meresõidu lugu alates keskaja merekaubandusest kuni tänapäeva reisilaevanduseni välja. Lugu aitavad jutustada ligi 700 ajaloolist eset, Meremuuseumi rikkalik laevamudelite kogu koos spetsiaalset uue näituse jaoks tellitud 17 mudeliga ja ligi 50 digi- ja käed-külge lahendust.
  Tallinna vanalinna tunnuseks on keskaegne linnamüür ja tornid. Kui oled linnas lastega, kes on piisavalt vanad, et ronida kõrgetest treppidest, siis soovitame kindlasti külastada Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi, mis viib tagasi keskaega ning tutvustab linna kaitserajatisi nii maa peal kui maa all. Muuseumi kompleksi kuulub 4 torni, mis lisaks huvitavatele näitustele pakuvad suurepäraseid vaateid vanalinnale, ning salapärased maa-alused bastionikäigud koos RaidkivimuuseumigaEesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone aitab paremini mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Põnevaid tegevusi lastele leidub Suurgildi hoone keldrisaalis ning Börsi käigus (Börsi käik on remonditöödeks ajutiselt suletud) ja sisehoovis.

  Peresõbralikud muuseumid vanalinna ümbruses

  Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses üle saja eksponaadi, mis võimaldavad füüsikanähtusi turvaliselt uurida ja katsetada. Seal on võimalik esile kutsuda välku, võtta osa kosmoseseiklusest, luua erinevaid helisid ja palju muud põnevat.

  Eesti Arhitektuurimuuseum on loonud erilise näituse lastele ja noortele, mis õpetab kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. Rotermanni soolalao võlvkeldrisse loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele, suunates arhitektuuri nii nuusutama, katsuma kui kogu kehaga kogema. Leidub torusid, kust läbi pugeda, ning animeeritud raamat, kus lehte keerates ärkavad ellu nii tuba, tänav kui ka terve linn.

  Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu räägib lugusid Eesti lähiajaloost, pannes mõtisklema vabaduse väärtuse ja hapruse üle. Külastaja teejuhiks olev e-giid toob autentseid mälestusi inimestelt, kellel on igaühel oma suhe vabadusega. Lisaks on Vabamus peredele loodud e-giid, mis sobib lastele alates seitsmendast eluaastast, ning laste tegevusnurgad ja tegevusleht. 

  Lennusadam pakub palju avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele külastajatele. Seal on jahid, paadid, 1930. aastatest pärit allveelaev Lembit, aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Lisaks suurepärane mänguväljak mõnusaks ajaveetmiseks muuseumi välialal.

  PROTO Avastustehas ühendab endas virtuaalreaalsuse, teaduse- ja fantaasiamaailma. Noblessneri valukoja tehaseinterjööris saad korraga kogeda nii minevikku kui tulevikku: tänu kõrgtehnoloogilistele VR-võluprillidele ärkavad ellu sajanditevanused teadussaavutused ning nende taga peituvad füüsikalised nähtused. Iga muuseumikülastus algab soovi korral väikese juhendamisega: avastustehase seiklused on jõukohased igaühele. 

  Perega Kadriorus ja Pirital

  Lastemuuseum Miiamilla armsas Kadrioru pargis on sobiv koht väikelastega külastajatele. Muuseum on loodud 3-11aastastele lastele ning pakub palju uudistamist, pugemist, ronimist, mängimist, lugemist ja mõtlemist.

  Kui aga soov külastada tõelist lossi, siis ootab suurejoonelise kujundusega, kauni pargi ja purskkaevudega Kadrioru loss, kus asub Kadrioru kunstimuuseum.

  Maarjamäe lossi näitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi saja aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Oma Vabariigi saavad lapsed luua hariduslikus ja mängulises keskkonnas „Laste Vabariik“. See on tuba, kus on saab mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, võimukandjate jms lugu ja rolli. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta. Maarjamäe lossipargist leiab veel mänguväljaku ning filmihuvilisi ootab Eesti Filmimuuseum, kus saab heita pilgu kaadri taha ning näha, kuidas filme tehakse.

  Tallinna Teletorn on kõrgeim hoone Eestis ning lisaks võrratutele vaadetele leiab sealt palju põnevat avastamist. Näiteks on torni 21. korrusel avatud näitus geenidest, mis tutvustab kuidas geenid määravad meie välimuse ja millist rolli mängivad need meie tervises.

  Tallinna Teletorni kõrval, Pirita jõe orus asub Tallinna Botaanikaaed. Botaanikaaia kasvuhoonetes saab näha üle 2400 taimeliigi, alates palmidest ja lõpetades toataimedega. Lisaks püsiekspositsioonile avatakse igal kuul uus näitus.

  Rocca al Mares naudi perega aega värskes õhus

  Tallinna Loomaaed kutsub kogu pere kohtuma loomariigi asukatega ning tutvuma nende eluviiside ning kaitsmisega. Laste loomaaias saab lähemat tutvust teha erinevate kodu- ja lemmikloomadega. Seal saab karvapehmuse, niiske nina või pisikeste käpakeste tunde peopessa ning võib-olla ka esimese sarvemüksu või nokatonksu. Loomaaias on ka suur mänguväljak ning piknikukohad.

  Eesti Vabaõhumuuseum on kui omamoodi küla. Lisaks hoonetele paarist viimasest aastasajast, mis tutvustavad Eesti maa-arhitektuuri, on muuseum mõnus paik perega jalutamiseks ja pikniku pidamiseks. Eesti Vabaõhumuuseumis tähistatakse rahvakalendri pühi lõbusate ja peresõbralike sündmustega, kus traditsioone antakse edasi läbi mängu, laulu ja tantsu. 

  Meelelahutus tervele perele Ülemistel

  Tallinnas, Ülemistel, T1 Mall of Tallinna keskuses asuvad pereatraktsioonid Super Skypark, SkyLab ja Skywheel of Tallinn vaateratas. Super Skypargis on Euroopa suurim batuudiala, ronimisala põnevate liumägedega ning turvaline mänguala väiksematele külastajatele. Batuudikeskuse kõrval asub käed-külge teaduskeskus SkyLab, kus kõik saavad kogeda teaduse ja tehnoloogia maagilist maailma. Skywheel of Tallinn vaateratas pakub aga täiesti uudset vaadet Tallinna linnale.