Foto: Kadi-Liis Koppel
Foto: Aron Urb / EAS

  Perepuhkusel Tallinnas aitab säästa Tallinn Card

  Tallinnas on palju peresõbralikke vaatamisväärsusi ning vaba aja veetmise võimalusi. Vali siit oma lemmikud ning suurepärane perepuhkus Tallinnas võib alata!

  Mugavalt ja säästlikult saad Tallinna huviväärsustega tutvuda Tallinn Cardiga, mis sisaldab üle 40 tasuta muuseumi ja vaatamisväärsuse ning palju sooduspakkumisi ekskursioonidele, meelelahutusele ning toitlustusele. Ühe täiskasvanu Tallinn Cardiga saab kaks alla seitsme aastast last tasuta kaasa võtta ning soodushinnaga Tallinn Cardid on saadaval kuni 17aastastele. 

  Peresõbralikud muuseumid vanalinnas

  Tallinna vanalinn on koduks paljudele muuseumidele ning siit leiad ka Eesti perede lemmikud:
  • Eesti Tervishoiumuuseumi interaktiivne näitus tutvustab inimorganismi elundkondade anatoomiat ja füsioloogiat, meditsiini ajalugu ning teisi keha ja tervisega seotud valdkondi. Muuseumis saab ise käed eksponaatidele külge lüüa ning katsetada ka enda füüsist, näiteks oma käehaarde tugevust.
  • Eesti Loodusmuuseum jutustab lugusid Eestimaa loodusest. Muuseumis on geoloogia, soode ja metsasaal, kust leiab nii haruldase lendorava kui Eesti metsade suurima imetaja põdra. Põnevust pakub avastuste ruum, kus saab katsuda, kuulata, vaadata ja nuusutada maailma nii nagu seda tajuvad loomad. Näitustele lisaks on loodud kaks 360-kraadist virtuaalreaalsuse filmi, mis spetsiaalse peakomplekti abil viivad avastama ürgmerd ja sealset elustikku ning arengubioloogilisele teekonnale koprapaari näitel.
  Tallinna vanalinna tunnuseks on keskaegne linnamüür ja tornid. Kui oled linnas lastega, kes on piisavalt vanad, et ronida kõrgetest treppidest, siis soovitame kindlasti külastada Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi, mis viib tagasi keskaega ning tutvustab linna kaitserajatisi nii maa peal kui maa all. Muuseumi kompleksi kuulub 4 torni, mis lisaks huvitavatele näitustele pakuvad suurepäraseid vaateid vanalinnale, ning salapärased maa-alused bastionikäigud koos Raidkivimuuseumiga. 

  Peresõbralikud muuseumid vanalinna ümbruses

  Lennusadam pakub palju avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele külastajatele. Seal on jahid, paadid, 1930. aastatest pärit allveelaev Lembit, aurik-jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, miinid, kahurid ning palju muid elusuuruses eksponaate. Lisaks suurepärane mänguväljak mõnusaks ajaveetmiseks muuseumi välialal.

  Proto Avastustehas ühendab endas virtuaalreaalsuse, teaduse- ja fantaasiamaailma. Noblessneri valukoja tehaseinterjööris saad korraga kogeda nii minevikku kui tulevikku: tänu kõrgtehnoloogilistele VR-võluprillidele ärkavad ellu sajanditevanused teadussaavutused ning nende taga peituvad füüsikalised nähtused. Iga muuseumikülastus algab soovi korral väikese juhendamisega: avastustehase seiklused on jõukohased igaühele. 

  Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses üle saja eksponaadi, mis võimaldavad füüsikanähtusi turvaliselt uurida ja katsetada. Seal on võimalik esile kutsuda välku, võtta osa kosmoseseiklusest, luua erinevaid helisid ja palju muud põnevat.

  Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu eesmärk on rääkida Eesti lähiajaloost lugusid, mis paneksid inimesi mõtisklema vabaduse väärtuse ja hapruse üle. Vabamus on külastaja teejuhiks e-giid, mis tutvustab muuseumi arutlevas ja diskuteerivas vormis ning toob külastajani autentseid mälestusi inimestelt, kellel on igaühel oma suhe vabadusega. Peredele mõeldes on loodud ka spetsiaalne e-giid, mis sobib lastele alates seitsmendast eluaastast, lisaks tegevusnurgad ja juhendav tegevusleht, moodustades kokku tervikliku külastuskogemuse ning õppimisvõimaluse nii lastele kui täiskasvanutele.

  Eesti Arhitektuurimuuseum on loonud spetsiaalse näituse lastele ja noortele, mis õpetab kogema ruumi ja tabama arhitektuuri olemust. Rotermanni soolalao võlvkeldrisse loodud keskkond pakub elamusi erinevatele meeltele, suunates kõiki huvilisi arhitektuuri nii nuusutama, katsuma kui kogu kehaga kogema. Erinevad eksponaadid õpetavad lapsi ära tundma ehitusmaterjale ja -konstruktsioone, mõtlema maja vereringele ning sellele, milliste ruumidega üks või teine lõhn on seotud. Leidub torusid, kust läbi pugeda, ning animeeritud raamat, kus lehte keerates ärkavad ellu nii tuba, tänav kui ka terve linn.

  Perega Kadriorus ja Pirital

  Lastemuuseum Miiamilla armsas Kadrioru pargis on sobiv koht väikelastega külastajatele. Muuseum on loodud 3-11aastastele lastele ning pakub palju uudistamist, pugemist, ronimist, mängimist, lugemist ja mõtlemist.

  Maarjamäe lossi näitus „Minu vaba riik“ viib külastaja retkele läbi saja aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Oma Vabariigi saavad lapsed luua hariduslikus ja mängulises keskkonnas „Laste Vabariik“. See on mängutuba, kus on võimalik mängu kaudu tundma õppida riigile oluliste sümbolite, atribuutide, võimukandjate jms lugu ja rolli. Kui aga ei jõua enam tähtsate riigiasjadega tegeleda, saab Laste Vabariigis lihtsalt liutorust alla lasta. Maarjamäe lossipargist leiab veel mänguväljaku ning filmihuvilisi ootab Eesti Filmimuuseum, kus saab heita pilgu kaadri taha ning näha, kuidas filme tehakse.

  Tallinna Teletorn on kõrgeim hoone Eestis ning lisaks võrratutele vaadetele leiab sealt palju põnevat avastamist. Näiteks on torni 21. korrusel avatud näitus geenidest, mis tutvustab kuidas geenid määravad meie välimuse ja millist rolli mängivad need meie tervises.

  Rocca al Mares naudi perega aega värskes õhus

  Tallinna Loomaaed kutsub kogu pere kohtuma loomariigi asukatega ning tutvuma nende eluviiside ning kaitsmisega. Laste loomaaias saab lähemat tutvust teha erinevate kodu- ja lemmikloomadega. Seal saab karvapehmuse, niiske nina või pisikeste käpakeste tunde peopessa ning võib-olla ka esimese sarvemüksu või nokatonksu. Loomaaias on ka suur mänguväljak ning piknikukohad.

  Eesti Vabaõhumuuseum on kui omamoodi küla. Lisaks hoonetele paarist viimasest aastasajast, mis tutvustavad Eesti maa-arhitektuuri, on muuseum mõnus paik perega jalutamiseks ja pikniku pidamiseks. Eesti Vabaõhumuuseumis tähistatakse rahvakalendri pühi lõbusate ja peresõbralike sündmustega, kus traditsioone antakse edasi läbi mängu, laulu ja tantsu. 

  Meelelahutus ja ekskursioonid kogu perele

  Lõbusa kujundusega punased kahekordsed Tallinn City Tour’i bussid haaravad laste tähelepanu ning on mugavaks ja huvitavaks võimaluseks erinevate linnaosade ja atraktsioonide vahel liiklemiseks. Peaaegu kõik siin nimetatud atraktsioonid jäävad Tallinn City Tour’i marsruudile, nii saab mugavalt hüpata bussist maha, käia muuseumis ja jätkata teekonda järgmise bussiga. Tee peal saab kuulata lugusid Tallinna kohta audiogiidist. 

  Vihje! Tallinn Card PLUSiga saab Tallinn City Tour’i bussidega tasuta sõita!

  Suvisel ajal on tore ette võtta ka väike merereis. Sunlines pakub võimalust kruiisiks Tallinna lahel, nautimaks mereõhku ning Tallinna siluetti, aga ka ekskursiooni Naissaarele.

  Uued pereatraktsioonid Tallinnas on Super Skypark ja Skywheel of Tallinn vaateratas. Super Skypark T1 Mall of Tallinn keskuses on kogu pere meelelahutuskeskus, kus on Euroopa suurim batuudiala, ronimisala põnevate liumägedega ning turvaline mänguala väiksematele külastajatele. Batuudikeskuse kõrval asub Super Skyparki käed-külge teaduskeskus SkyLab, kus kõik saavad kogeda teaduse ja tehnoloogia maagilist maailma. Skywheel of Tallinn vaateratas pakub aga täiesti uudset vaadet Tallinnale.