Tallinna parimad linnavaated

  Tallinnas on põimunud kauniks tervikuks rikka arhitektuuripärandiga linnaosad, rikkumatu ilmega rannajoon ja looduskaunid piirkonnad.

  Tallinnast ja selle kirevast olemusest üldmulje saamiseks on mitmeid võimalusi. Lisaks tuntud vaateplatvormidele on veel hulk põnevaid kohti, kus imetleda linnasiluetti, üle vanalinna punaste katuste avanevaid vaateid ja lummavat mereäärt.

  Vaated tornidest

  Mõned Tallinna linnapilti kuuluvad silmapaistvamad ajaloolised rajatised pakuvad ka suurepäraseid vaateid. Tallinnas on rohkem kui 20 kirikut, millest enamik asub vanalinnas. Tõelised keskaegsed arhitektuuripärlid, kus imetleda kordumatut vaadet, on Oleviste kiriku ja Toomkiriku tornid. 

  Tallinn on õigusega tuntud kui tornide linn. Paekivist linnamüür oli algselt pea neli kilomeetrit pikk ning sellel oli kokku kaheksa väravat ja 46 torni. Tänapäeval on linnamüürist ja ka tornidest säilinud umbes pooled. Kõige põnevama vaatega kaitsetornid on Kiek in de Kök ja Paks Margareeta,  mõlemas asuvad praegu muuseumid.

  Vanalinna süda on Raekoja plats, kus asub ka gooti stiilis raekoda. Suvehooajal on külastajatele avatud Raekoja torn, mille tipust avaneb kaunis vaade vanalinnale. Kui aga kitsad keerdtrepid sind pigem hirmutavad, vali lihtsam võimalus imetleda kaunist vaadet Toompea vaateplatvormidelt. Neid on kokku kolm: Kohtuotsa, Patkuli ja Piiskopi. Neist kõige populaarsem on Kohtuotsa vaateplatvorm, mis on suurepärane koht selfide tegemiseks. Elevust lisab kohalik kajakas Steven, keda võib pidada lausa vaateplatvormi püsielanikuks.

  Kui tahaksid aga heita Tallinnale pilgu veelgi kõrgemalt, tasub külastada Tallinna teletorni, mis on ühtlasi Eesti kõrgeim ehitis. Teletorni avatud vaateplatvormil saab nautida panoraamvaadet ja julgemad võivad kõndida lausa 175 meetri kõrgusel torni serval – mõistagi turvarakmetega kinnitatult. Siit on näha terve Tallinn ja räägitakse, et selge ilmaga paistab ära isegi Soome rannik.

  Kaunid mereäärsed vaated

  Kuigi Tallinn on tuntud eeskätt vanalinna poolest, on see ka merelinn ja mõnus koht rannapuhkuse veetmiseks. Tallinnas on neli randa, neist kõige tuntum on Pirita rand, kust avaneb  kogu hiilguses Tallinna kuulus kilukarbisiluett. Pirita promenaadil on mõnus rattaga sõita, rulluisutada või lihtsalt jalutada. Promenaadilt avaneb seesama hunnitu vaade Tallinnale.

  Teine, palju rohelisem promenaad asub Rocca al Mares. Kahe ja poole kilomeetri pikkune tee kulgeb läbi Põhja-Tallinna rahuliku ja rohelusse mattunud elamupiirkonna. Kaht kohalike seas populaarset äärelinnaranda, Stroomi ja Kakumäe randa, ühendab kergliiklustee, mis viib mööda ka Eesti Vabaõhumuuseumist. Promenaadi uusim objekt on Mustjõe linnuvaatlustorn, mida peetakse Tallinna üheks paremaks linnuvaatluskohaks.

  Väärt vaatega söögikohad

  Tallinnast vaimustuvad kindlasti ka kõige nõudlikumad gurmaanid, sest siin ootavad neid ees tõelised toiduelamused. Ükskõik, kas eelistad vaiksesse siseõue peitunud kohvikut või on sinu maitse pigem elegantne tippklassi restoran, katuseterrassiga moodne sohvabaar või boheemlasliku õhustikuga hubane söögikoht – igal juhul leiad meelepärase koha, kus maha istuda ja kaunist vaadet nautida.

  Parimad kohad, kus lõunatada kireva kesklinnavaate taustal, on viietärnirestoran Horisont, mis asub Swissôteli viimasel korrusel, õdus kohvik Komeet, kus sind ootavad linna parimad koogid ja tordid, ning kohvik Mademoiselle, mis asub Stockmanni ostukeskuse katusel. Kui eelistad veeta sõpradega mõnusa kokteiliõhtu, on parim valik hotellis Radisson Blu Sky asuv katusebaar Lounge 24. Umbes 90 meetri kõrguselt avaneb kordumatu vaade Tallinnale ja Soome lahele.

  Kaunite vaadetega paistavad silma ka Pirita ja Viimsi piirkonna restoranid. Üks neist on NOA, mis on juba mitu aastat järjest valitud Tallinna üheks paremaks restoraniks. Oma hõrgutavate roogade, kauni sisekujunduse ja meeli rahustava taustavaatega ei jäta see külmaks ei kohalikke ega ka külalisi maailma eri nurkadest. Samas kandis asub ka suurepärane retrostiilis restoran Tuljak. Tuljak, mida võib nimetada NOA väikseks õeks, hoiab eesti toidukultuuri lippu sama kõrgel kui tema vanem sõsar.

  Kui eelistad midagi taskukohasemat, kuid tahad siiski nautida avarat vaadet, astu sisse Tallinna teletorni või restorani Paat. Teletornis on hubane kohvik, kus pakutakse kergemat kehakinnitust, aga ka restoran, kust avaneb hunnitu vaade. Viimsis vabaõhumuuseumi kõrval asuva restorani Paat menüü koostamisel on ammutatud inspiratsiooni rannarahva toitudest.

  Vaated linnale merelt

  Seiklusjanulisemad võivad tõeliselt kordumatute linnavaadete imetlemiseks võtta suuna otse merele. Näiteks lõbureisil aurikuga Katharina näed nii kogu Tallinna kui vanalinna täiesti uuesti küljest – mere poolt. Teine võimalus imetleda vanalinna siluetti on kajakimatk. Umbes üheksakilomeetrise retke jooksul avanevad sulle veepiirilt maalilised vaated Tallinnale ja ühtlasi saad teha tutvust linna ajalooga.

  Pirital on palju võimalusi veega sõprust sobitada. Mine näiteks romantilisele paadimatkale mööda käänulist Pirita jõge või võta kauni linnavaate taustal purjetamis- või aerulauatunde. Neil, kes eelistavad rahulikumat ajaviidet, tasub üürida jaht, et pidada unustamatu piknik Tallinna lahel võrratu panoraamvaate taustal.