White Guide: Tallinna parimad restoranid 2020

  15.05.2020
  Otsid parimat söögikohta Tallinnas? Kui soovid pealinnas kogeda tõeliselt suurepäraseid maitseelamusi, tutvu kindlasti rahvusvahelise White Guide Nordicu soovitustega. Rootsi restoranigiid jagab Skandinaavia ning Baltikumi restoranid nelja kategooriasse: rahvusvahelise meistriklassi restoranid (Global Masters Level), meistriklassi restoranid (Masters Level), kõrgtaseme restoranid (Very Fine Level) ja väga head restoranid (Fine Level). Lisaks on eraldi välja toodud ka head toidukohad (Good Level). 

  Rahvusvaheline žürii hindab toitu (maksimaalselt 40 punkti), joogikaarti (maksimaalselt 20 punkti), teenindust (maksimaalselt 20 punkti) ning meeleolu ja atmosfääri (maksimaalselt 20 punkti). Suurim punktide arv, millega ühte restorani võib hinnata on 100. Hindamise tulemuste põhjal jagatakse restoranid kategooriatesse.

  2020. aasta parimate Eesti restoranide tulemustega saad tutvuda Flavours of Estonia kodulehel. 

  Rahvusvahelisel meistritasemel restoranid (Global Masters Level)

  Rahvusvahelise meistriklassi restorane on Tallinnas sel aastal kolm. Hindamisel on selle kategooria restoran saanud kokku vähemalt 80 punkti sajast ning vähemalt 36 punkti sellest toidu kvaliteedi eest. 

  Meistritasemel restoranid (Masters Level)

  Meistriklassi restorane on sel aastal pealinnas neli. Siia kuulub restoran, mis saab kokku mitte vähem kui 75 punkti, millest minimaalselt 32 on toidu eest.  

  Head restoranid (Good Level)

  White Guide'i kõrgete kriteeriumide põhjal on 10 Tallinna restorani hinnatud kui hea tasemega söögikohad. Hea restoran on saanud vähemalt 41 punkti, millest minimaalselt 17 toidu eest.  

  Lisainfot parimatest restoranidest ja White Guide'i hindamissüsteemist leiad Flavours of Estonia kodulehelt.