Mida teha lastega Tallinnas?

  23.10.2020 visittallinn.ee
  Kogu perega linna puhkama? - Tallinnas on avastamist küllaga ja mis veelgi parem, kõik on käe-jala juures. Pealinna perekohad tagavad teie perele turvalise seikluse. 

  Enamik Tallinna muuseume on suured ja avarad, järjekordi ei ole ja aega ette broneerima ei pea. Saad rahulikult tutvuda põnevate näitustega ja samas ka kinni pidada turvalise distantsi hoidmise nõuetest.  

  Kas teadsid, et Tallinn Cardiga on sissepääs linna parimatesse muuseumidesse tasuta? Lisaks saad kaardiga sõita tasuta linna ühistranspordis, mitmeid soodustusi erinevates poodides, restoranides ning 50% allahindlust Tallinna ühes põnevamas elamuskeskuses - PROTO Avastustehases. Ühe täiskasvanu kaardiga saad kaasa võtta kuni kaks alla seitsmeaastast last. 

  Ahoi, rüütlid ja printsessid, vanalinn ootab avastamist

  Nii uhket ja hästi säilinud vanalinna nagu Tallinnas, ei leia te seitsme maa ega mere tagant. 

  Kui kogu perele pakub huvi keskaeg, tornides ronimine ja põnevad tunnelid, siis tasub kindlasti külastada Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi koos maa-aluste bastionikäikude ja kaitsetornidega. Muuseum pakub elamusi, teadmisi ja ainulaadset võimalust tutvuda Tallinna kujunemislooga liikudes mööda ajaloolist linnamüüri ühest tornist teise. 

  Tallinna ühe tuntuma kaitsetorni Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuses saab oma silmaga näha vanima Eestist leitud, umbes 700-aastase kaubalaeva vrakki. Külastajad saavad ka ise kogeda, kuidas laev ehitati, milliseid kaupu sellega veeti ja millised olid vanasti sadamad. Muuseumis juhitakse külastaja purjelaevade juurest aurulaevade juurde ja sealt edasi moodsate mootorlaevadeni, kus saab tutvust teha Eesti suurimate kauba-, kala- ja reisilaevadega. 

  Tallinna ajalugu muinasajast kuni 20. sajandini jutustatakse vanalinnas endises kaupmehe majas asuvas Tallinna linnamuuseumis, kus on mõeldud ka noorematele ajaloohuvilistele. 

  Muuseumid ja elamuskeskused kutsuvad

  Pere pisemad leiavad eakohast tegevust NUKU muuseumist ja Lastemuuseumist Miiamilla. NUKU muuseum viib rännakule läbi Eesti nukukunsti ajaloo, lapsed saavad siin mängida erinevate teatrinukkudega, tutvuta teatris vajaminevate ametitega, osaleda muuseumimängudes ja ekskursioonidel. Kadrioru pargis paiknev Lastemuuseum Miiamilla pakub loovat tegevust ja mänge lastele vanuses 3-11 a. Muuseumi ees asub vahva mänguväljak. 
  Ajaloohuvilistele pakuvad uusi teadmisi ja elamusi nii Eesti vanemat ajalugu tutvustav Eesti Ajaloomuuseum Suurgildi hoones kui Eesti viimase saja aasta ajalugu avav Maarjamäe loss ja lossipark koos seal paikneva Filmimuuseumi ja tallihoonega, mis moodustavad Maarjamäe ajalookeskuse. Ajalookeskuse kõikides hoonetes on avatud näitused, lisaks veel Eesti-kujuline mänguväljak lastele ja piknikuala. Laste Vabariik on haridusliku sisuga lõbus keskkond, kus on võimalik mängu kaudu tundma õppida demokraatliku riigi olulisi sümboleid ja toimimist. 

  Kohaliku külaeluga läbi aegade saab aga tutvuda Eesti Vabaõhumuuseumis, kus imekaunil territooriumil on oma uksed avanud rohkem kui 70 päris ehtsat ajaloolist hoonet, alates talumajadest ja elamutest kuni vanaegse kooli, kabeli, tuulikute ja pritsumajani. Muuseumis tegutsevad ka 1840ndatest pärit kõrts ning eelmise sajandi alguse külapood.     

  Loodushuvilistele, leiutajatele ja avastajatele

  Suure sisuga väike Loodusmuuseum kutsub avastama Eestimaa loodust ja selle elurikkust. Loodusmuuseumis kohtuvad klassikaline vitriiniekspositsioon ja seiklused virtuaalreaalsuses. Oma taju saab arendada sukeldudes ürgmere põhja sadu miljoneid aastaid tagasi elanud ürgelukate juurde, kahanedes rakutasandile või hoopis nahkhiirega koos üle sügisese maastiku toitumisretkele lennates. 

  Tervishoiumuuseumi inimkeha saladusi tutvustav püsinäitus „Avameelselt sinu kehast” paikneb kahes keskaegses vanalinna hoones. Näituse ruumid moodustavad teematoad, mis harutavad inimkeha põhjalikult lahti, uurides lähemalt kõiki elundkondi. Peatutakse ka sellistel valdkondadel nagu inimese evolutsioon, tervislik toitumine ja tänapäevased haiguste diagnoosimise võimalused. Muuseumi loodud originaalsed arvutiprogrammid aitavad selgitada keha toimimise põhitõdesid ja pakuvad harivat meelelahutust. 

  Päris ehtsate loomadega saab aga tutvuda Tallinna Loomaaias. Loomaaia üheks põnevaimaks vaatamisväärsuseks on jääkarude kodu Polaarium. Loomaia territooriumilt ei puudu ka suur lastemänguala ning piknikuplatsid. 

  Leiutajatele ning avastajatele ja neile, kellele meeldib ajamasinaga minevikust otse tulevikku kihutada, on otsekui loodus PROTO Avastustehas, kus kohtuvad virtuaalreaalsus, teadus ja fantaasia - seda lihtsalt peab nägema ja kogema 

  Saja-aastase elektrijaama hoones asuvas Energia Avastuskeskuses saab mänguliselt tundma õppida füüsikaseadusi. Külastajaid ootavad põnevad välguetendused, staatilise elektri demonstratsioonid, rohkem kui sada käed-külge eksponaati ning planetaariumifilmid. 

  Tulevastele arhitektidele on panustanud Arhitektuurimuuseum. Püsinäitus „Uuri ruumi“ õpetab ruumi kogema ja tabama arhitektuuri olemust. Ruumi saab uurida silmade, kõrvade, nina, naha ja kogu kehaga. Lõpuks valmistab iga osaleja väikse maketi, mille saab endaga kaasa võtta. 

  Ühes Tallinna kõige põnevama töötusarhitektuuriga asuvas hoones, endises vesilennukite angaaris asub kogu pere mereteemaline elamuskeskus Lennusadam, kus on võimalik kogeda elu laevas allveelaevast jäämurdjani. 

  314-meetri kõrgune Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis ja elamuskeskus, kus lisaks hingematvatele vaadetele saab tutvuda mitmete interaktiivsete näitustega ja panna oma julgus proovile teletorni servakõnnil, kas päriselt või virtuaalreaalsuse prillide vahendusel. Vapramad saavad spetsiaalsetest põrandakendest piiluda all lasuvasse 170-meetrisesse tühjusesse. Lisatasu eest on ka võimalik kõndida vaateplatvormi serval (aprillist oktoobrini). 

  Siseseikluspargid ja veekeskused

  Külmemal ajal saab lustida siseruumides. Megazone'i kahes lasermängusaalis saavad seiklushuvilised noored end proovile panna alates kuuendast eluaastast. 

  Väikeseid motosõpru ootavad kaks Laste Liiklusparki, Peterburi ja Kadaka teel. Kuna keskuste ruume renditakse erapidudeks, tasub ette helistada ja uurida, kas park võtab soovitud ajal üksikkülastajaid vastu. Kel võimalus veidi linnast välja sõita, siis LaitseRallyPark pakub nii suurtele kui väikestele motosõpradele põnevaid väljakutseid ja seda nii sise- kui välitingimustes. Kiiret võiduajamist saab harrastada ka Tallinna kardiradadel

  Hulganisti hüppamis- ja turnimisrõõmu pakuvad Skypark ja X-Park batuudikeskus. Mängukeskuseid on ka kaubanduskeskuste juures, näiteks Tallinna suurim mängumaa, Lennumaa, Ülemiste keskuses või Seiklusmaa Rocca al Mare keskuses. T1 Mall of Tallinn kaubanduskeskuses Ülemistel asub lisaks Skyparkile ka Eesti suurim vaateratas Skywheel

  Kui Sinu lapsi huvitavad arvutimängud, siis ARSi kunstilinnakust leiab Baltimaade esimese interaktiivse videomängude muuseumi LVLup! 

  Peetri alevis, kesklinnast vaid 20 minutise sõidu kaugusel asub Baltimaade suurim elamusspordikeskus Spot of Tallinn, kus saab harrastada tegeleda mitmete erinevate uute ja traditsiooniliste spordialadega nagu jalgrattaspordi BMX kross ja BMX freestyle, rulasport, tõukerattasõit, rulluisutamine, longboarding, akrobaatika, sportvõimlemine, tricking, parkuur, freestyle suusatamine, lumelauasõit, trampoliinihüpped ja paljude teiste spordialade treeningettevalmistusega. 
  Tallinna veekeskustes kestab suvi aasta läbi. Suurim keskus Atlantis H2O Aquapark asub südalinnast 10 km kaugusel Viimsis. Pargis on ühendatud vee- ja avastuskeskus. Tehke teadust ujumispükstes! Uuritakse füüsikaseadusi, vees tekkivaid tornaadosid ja geisreid, elu arengut vees ja veeolendeid. Keskuses on kuus liutoru, millest kahest saab alla laasta tuubiga, lisaks laine- ja ringvoolubasseinid. Majast rõõmusatvad pääseb spaa- ja saunakeskusesse. 

  Aqua Spa veekeskuses rõõmustavad suuri ja väikeseid veesõpru erinevad saunad, mullivannid, suur sisebassein, lastebassein ja aasta läbi avatud välibassein.

  Lopsakas pargis vanalinna serval asub Kalev Spa veekeskus on mõnus paik igas vanustes lastele ja täiskasvanutele. Kalevi Veekeskuses asub Eesti suurim 50 meetrine bassein, lisaks mitmed vesiatraktsioonid, liutorud, mullivannid, lastebasseinid ning erinevad saunad. 

  Kas teadsid, et Tallinna muuseumides avaneb just sügishooajal palju haaravaid kujutava kunsti, fotograafia- ja loodusteemalisi näitusi, mida kõiki saab Tallinn Cardiga tasuta külastada?