Ekskursioonid
Foto: Tõnu Tunnel
Foto: Tõnu Tunnel

  Ekskursioon "Balti Manufaktuuri uuestisünd"

  Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursiooniprogramm avab huvilistele Põhja-Tallinnas paikneva ajaloolise Balti Puuvillavabriku uksed. Laiemalt tuntud kui Balti Manufaktuur või rahvasuus ka Sitsi vabrik oli omal ajal uks Tallinna suurimaid tööstuskomplekse, mis tänapäeval pakub oma enam kui 120-aastase looga avastamist nii arhitektuuri- kui ajaloohuvilisele.

  Hoone ehituse planeerimisega alustati 1898. aastal arhitekt Rudolf Otto von Knüpfferi projekti järgi ja valmides oli 230 meetri pikkune manufaktuurihoone Tallinna suurimaid hooneid üldse. Puuvill, mida vabrikus töödeldi, jõudis Eestisse üle kogu maailma – nii Ameerika Ühendriikidest, Brasiiliast kui Egiptusest. Manufaktuur oli üks suuremaid ettevõtteid Tallinnas, kus naised olid väga hinnatud tööjõud ning teenisid oma töö eest ka väärilist palka. 

  Tööstus lõpetas oma töö lõplikult 2006. aastal, pärast mida on hoonetekompleks seisnud suures osas tühjana. Täna arendab manufaktuuri piirkonda Hepsor kinnisvara koos Tolaram grupiga, kes on territooriumile planeeritud hulgaliselt erinevaid elu- kui äriruume, samuti unikaalset linnakeskkonda linnarahvale. Tänu Arhitektuurikeskuse ekskursiooniprogrammile on võimalik Puuvillavabriku põnevast ajaloost ja lugudest osa saada selle hüljatud ilus, enne kui hoonete kompleks teeb läbi oma taassünni.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating null of 5

  põhineb 0 hinnangul