Ekskursioonid

  Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioon Patarei Merekindluses

  Eesti Arhitektuurikeskuse kutsub tutvuma põneva ajalooga arhitektuuripärli, Patarei Merekindlusega, Eksklusiivne tuur avab külastajatele kindluskompleksi rasked uksed ja keerulised koridorid veel enne, kui kogu kompleks läheb ümberehitamisele ja renoveerimisele. 

  Patarei Merekindlus on tuntud erinevate nimede all ning kandnud läbi ajaloo ka erinevaid funktsioone. Aastal 1829 kinnitas Vene keiser Nikolai I Tallinna kaitsekava, mille alusel hakati looma Tallinna ümber kindlustusvööndit ning alustati ka uue kindluse/fordi rajamisega Kalaranda. Valminud fort oli muljetavaldav, merepoolsete müüride paksuseks on ligikaudu 2 meetrit ning kaitserajatise merepoolsel kolmel korrusel oli kokku 72 suuremat ja 18 väiksemat lahingkambrit.

  Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursiooniprogramm võimaldab Merekindlusesse teha sissevaate sel põneval hetkel kui kindluskompleks on läbi tegemas oma muutumist ning saada viimasel hetkel osa ka paljust sellest, mida juba lähitulevikus ei ole enam võimalik sellisel kujul kogeda.

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating null of 5

  põhineb 0 hinnangul