Ekskursioonid

  Eesti Arhitektuurikeskuse ekskursioon "Linnahalli suletud uste taha"

  Eesti Arhitektuurikeskuse loodud unikaalne ekskursiooniprogramm annab arhitektuurihuvilistele võimaluse piiluda muidu suletud Tallinna Linnahalli uste taha. Linnahall oli muuhulgas ka 2020 aasta sügisel linastunud Christopher Nolani filmi Tenet üheks põnevaimaks võttepaigaks Tallinnas. 

  Linnahall on osa hoonete kompleksist, mis ehitati 1980. aasta XXII Moskva olümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregati võõrustamiseks. Hoone projekteeris Raine Karp koos Riina Altmäe ja Ülo Sirbiga 1976. aastal. Tegu on ühe silmapaistvaima näitega Eesti nõukogudeaegsest arhitektuurist Tallinnas.

  2019. aasta suvel toimusid Tallinnas esimest korda ulatuslikud filmivõtted Hollywood’i suurproduktsiooni tarbeks kui linna eri paikades toodeti Christopher Nolani film Tenet. Kõige omanäolisem ja huvitavam koht, mis Tallinnas võttepaigana valituks osutus, oli just Tallinna Linnahall, mis täitis filmis Kiievi Ooperiteatri rolli. Hoone võlus filmitegijaid eeskätt oma monumentaalse auraga.

  Milline on Tallinna Linnahalli ajalugu, milline Nolani filmi võttepaigaks olnud hoone seest välja näeb ning muud põnevat kuuleb juba ainulaadse ekskursiooni käigus.

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating null of 5

  põhineb 0 hinnangul