Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Eesti Ajaloomuuseum. Maarjamäe loss

  Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. 

  Pirita promenaadi läheduses asuv ajalooline loss on renoveeritud, värske ilme on saanud vana suvesaal ning kohvik. Lossi uhkest tornist avaneb kaunis merevaade Tallinna lahele. 

  Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valmis Maarjamäe lossi suurnäitus „MINU VABA RIIK”. Läbi 100 aasta kulgev näitus toob külastajad tänasesse päeva, võimaldades osaleda ja arutleda nii mineviku kui ka tuleviku üle. Lapsed saavad oma riigi üles ehitada mängulises Laste Vabariigis.

  Suvesaalis ootab külastajaid vene krahvi Orlov-Davõdovi suvemõisa (valminud aastal 1874) põnevat ja värvikat ajalugu tutvustav ekspositsioon.

  Maarjamäe lossi parki on rajatud väliekspositsioon. Näitus „Mälu“ koondab nõukogudeaegseid monumentaalskulptuure eesmärgiga anda monumentidele uus, neutraalne kontekst, mis aitab avada totalitaarse riigi ajalugu ning mõista nõukogude ühiskonna ideoloogilisi aluseid ja meetodeid.

  Maarjamäe lossi kompleksis asuvad hiljuti avatud Eesti Filmimuuseum, põnevad välinäitused, puhkealad ja laste mänguväljak.

  Tallinn Card'iga sissepääs tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 68 hinnangul

  • Tallinn, Estonian History Museum

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 2, 2020 Autor: Judi M

   In a really beautiful building is this wonderful museum highlighting Estonia's Independence from Russia, both times. Well worth time spent viewing their struggle.

  • An excellent museum - allow plenty of time for a visit

   tripadvisor rating 5 of 5
   oktoober 16, 2019 Autor: Y6242FBchristineh

   The visit began with an amusing video on the history of the palace. The main exhibition on level 2 " MY free country" takes visitors through 100 years from the Birth of the Republic of Estonia to the... Vaata veel

  • Walk in a park

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuni 28, 2019 Autor: Tomi_Wickman

   We only walked in a park as it was so early that it wasn’t open yet. Impressive collection of Lenin and other Sovjet time statues behind the palace. Really nice buildings with different styles... Vaata veel