Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus

  Suur Rannavärav on sajandeid olnud Tallinna vanalinna merepoolseks sissepääsuks. Tallinna sümbolina tuntud väravatornis Paks Margareeta asub tänapäeval Eesti Meremuuseumi filiaal.

  UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700-aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust.
   
  Muuseumi katuselt saab nautida vaadet merele ja vanalinnale. Avatud on ka kohvik.

  Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14. sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis.  Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.

  Tallinn Cardiga sissepääs tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 369 hinnangul

  • A great place to visit and loose yourself for a while in the history of Estonian maritime.

   tripadvisor rating 4 of 5
   juuni 5, 2022 Autor: russm296

   On recommendation from a friend we decided to spend some time at this modern and very well presented maritime museum. Easy to get to on the 73 bus from the city centre and the bus stop is opposite so... Vaata veel

  • Futuristic fun: a modern, comprehensive overview of a signature topic in Estonia’s history.

   tripadvisor rating 5 of 5
   mai 22, 2022 Autor: midway42

   Initially organized by a group of sailors in 1935 and moved to its current location in 1981, the Estonian Maritime museum was renovated extensively in 2019. The organization operates a second branch... Vaata veel

  • Recommend

   tripadvisor rating 4 of 5
   detsember 9, 2020 Autor: Darklov123

   Interesting renovated museum. Good multimedia solutions. Was worth visiting and probably would visit again.