Suur Rannavärav on sajandeid olnud Tallinna vanalinna merepoolseks sissepääsuks. Tallinna sümbolina tuntud väravatornis Paks Margareeta asub tänapäeval Eesti Meremuuseumi filiaal.
UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700-aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust.
Muuseumi katuselt saab nautida vaadet merele ja vanalinnale. Avatud on ka kohvik.
Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14. sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis. Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.