Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus, Eesti Meremuuseum

  Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14.sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1529. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis. Selle omapärase ümara ehitise seintes on 155 laskeava ning läbimõõt on linnamüüri torni kohta suur, nimelt 25 meetrit. Oma nime on Paks Margareeta saanud tõenäoliselt oma kuju järgi - on ta ju kõige tüsedam torn linnamüüris. Torn on olnud kasutusel laskemoona- ja relvalaona ning vanglana. Paksu Margareeta kohta räägitakse mitmeid toredaid lugusid. Tallinna rae dokumentidest leiab kinnitust üks lausa uskumatuna tunduv seik 16.sajandi keskpaigast. Nimelt olla Tallinna saabunud köietantsijad Itaaliast, kes pannud ühe otsa köiest Oleviste kiriku külge ja teise sadamasse, mis oli tol ajal Paksu Margareeta juures, ning kõndinud mööda seda köit alla.

  Tallinna sümbolina tuntud väravatornis asub praegu Eesti Meremuuseum, kus saab tutvuda Eesti laevandust, merendust ja kalandust tutvustava väljapanekuga. Muuseum tutvustab Eestit kui ajaloolist mereriiki. Neljale korrusele on välja pandud kõikvõimalikke teemakohaseid esemeid: vanaaegne sukeldumis- ja kalapüügivarustus, erinevaid merepõhjast leitud esemeid, merekaarte jmt.
   
  Maist septembrini lubatakse külastajaid muuseumi katusele nautima vaadet merele ja vanalinnale. Avatud on ka jäätisekohvik.

  Tallinn Cardiga sissepääs tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 364 hinnangul

  • Recommend

   tripadvisor rating 4 of 5
   detsember 9, 2020 Autor: Darklov123

   Interesting renovated museum. Good multimedia solutions. Was worth visiting and probably would visit again.

  • Great new museum

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 28, 2020 Autor: Mikael F

   After a two-year renovation, the medieval Great Coastal Gate and Fat Margaret Tower were converted to a museum that was opened in November 2019. This museum provides interestingly a detailed look at... Vaata veel

  • Nothing compared to the Lennusadam. But great views

   tripadvisor rating 3 of 5
   jaanuar 1, 2020 Autor: LauraH8699

   Great views at the roof top terrace! Place is not too big so won't take too much time and also suitable for kids. Well renovated and nice place in the old town, but still not even close as good as... Vaata veel