Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Energia Avastuskeskus

  Energia avastuskeskus asub 100-aastases elektrijaamas, Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril. Avastuskeskuses ootavad Sind ees Põhja-Euroopas ainulaadsed igapäevased välguetendused, staatilise elektri demonstratsioonid, rohkem kui sada käed-külge eksponaati ning planetaariumifilmid. Tule ja avasta, kui põnev on teadus! 

  Teaduskeskuses toimuvad iga päev Tesla trafodega välguetendused, mis pakuvad pinget ja särtsu sõna otseses mõttes. „Juuksed püsti!“ demonstratsioonil uuritakse lähemalt staatilist elektrit ja julgemad külastajad saavad korraks ka vahva püstise soengu. Ühtlasi asub avastuskeskuses Tallinnas ainulaadne planetaarium, kus näidatakse kohapeal valminud populaarteaduslikke lühifilme. 

  Avastuskeskuse rohkem kui 100 käed-külge eksponaati selgitavad erinevate elektriseadmete tööpõhimõtteid, optikat, heli ning ka kosmost. 

  Välguetendused ja staatilise elektri demonstratsioonid toimuvad keskuses iga päev mitu korda. Nii planetaariumifilmid kui ka ekspositsioonitekstid on eesti, vene, soome ja inglise keeles. 

  Kooligruppidele pakub avastuskeskus õpitube ja teadusteatri etendusi, mis toetavad eri vanuses lastel reaal- ja loodusainete õppimist (eelbroneerimisega). 

  Keskuses on avastamist kõigile uudishimulikele, aga eriti just lastega peredele!

  Tallinn Cardiga pääseb avastuskeskusse tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 95 hinnangul

  • Small but fun interactive museum near the Tallinn Old town

   tripadvisor rating 4 of 5
   juuli 7, 2020 Autor: sptor

   Not too big but fun museum themed around electricity production mostly, however other things present too. The first floor or rather basement floor is mostly various interactive exhibits to play... Vaata veel

  • Interesting indeed!

   tripadvisor rating 5 of 5
   veebruar 19, 2020 Autor: marjaterttu2016

   Our 6 - 11 years old grandchildren liked the Energy Discovery Center a lot. There was so much to do, to try and to see. We spent three hours there but for the planetarium unfortunately we did not... Vaata veel

  • Ok

   tripadvisor rating 3 of 5
   juuli 25, 2019 Autor: JohnnyDeCrane

   Quite small, you could easily see everything in half an hour. My kids (2- and 4-years old) had somewhat good time playing around the varioud gadgets though. Still, if you have time for only one... Vaata veel