Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Ukraina Kreeka-Katoliku Kolme Käe Jumalaema kirik Tallinnas

  See vanalinna kirik asub kummalises keskaegses hoones, millel on vildakas fassaad ja uskumatult väikesed aknad.
  Kiriku leiab linnamüüriga rööbiti kulgeva kitsa tänava äärest.
  Kuigi Tallinnas on 17. sajandist alates aktiivne Ukraina kogudus olnud, on kirik vanalinnas uustulnukas. Kogudus omandas hoone mõni aasta tagasi ja renoveerimise tulemusel on sellest saanud kena pühakoda, mis näeb välja ühtaegu ajalooline ja nüüdisaegne. Astuge kindlasti sisse ning avastage kiriku kaunis interjöör ja Pjotr Gumenjuki loodud ikonostaas.
  Kirik pühendati Kolmekäelisele Jumalaemale, kes kaitseb kõiki ebaõiglaselt karistatuid. Renoveerimise ajal leitud savist voolitud käsi on välja pandud kiriku peasissekäigu juures. Kõik, keda on ebaõiglaselt karistatud või kes on armunud, võivad oma probleemid paberile kirja panna, selle kiriku välisukse pilust sisse lasta ja lootma jääda, et Jumalaema midagi nende heaks teeb.
  Kirik on ka Tallinnas elava ukraina kogukonna kultuurikeskus. Siin on lisaks väike ukraina usuteemalise kunsti ja käsitöö muuseum.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 34 hinnangul

  • Promoting and preserving Ukrainian culture in Estonia

   tripadvisor rating 3 of 5
   jaanuar 28, 2020 Autor: Mikael F

   This medieval warehouse next to the old city wall acts as the Ukrainian Cultural Center. The Ukrainian community is the second-biggest ethnic minority in Estonia. There are more than 22,000... Vaata veel

  • Part of Ukraine in Tallinn

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 14, 2019 Autor: OlgaH953

   That was so interesting to find a part of Ukraine in Tallinn Old Town. First I was impressed of small Ukrainian Greek Catholic Church there. I saw wonderful icons, I never saw like that... Vaata veel

  • Don't miss the great find

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 20, 2018 Autor: zannaevans

   A beautiful wooden church that started as a medieval warehouse next to the old wall near the East gate. Has lovely wooden icons and sets of traditional painted easter eggs. Fascinating visit.