Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Ukraina Kreeka-Katoliku Kolme Käe Jumalaema Kirik Tallinnas

  See väike kirik peidab end kummalises keskaegses hoones, millel on vildakas fassaad ja uskumatult väikesed aknad. Kirik asub kitsal tänaval linnamüüri vanima lõigu ääres.

  Kuigi Tallinnas on aktiivne ukrainlaste kogudus olnud 17. sajandist alates, on kirik alles uustulnukas. Kogudus omandas hoone 1998. aastal ja renoveerimiste tulemusel on sellest saanud armas pühakoda, mis näeb välja ühtaegu ajalooline ja nüüdisaegne.

  2000. aastal, kui kirik sai jälle taastatud pärast 1997. aastal olnud tulekahju, pühitseti see Kolmekäelise Jumalaema auks, kes kaitseb kõiki ebaõiglaselt karistatuid. Taastamise ajal leitud savist voolitud käsi on välja pandud kiriku peasissekäigu juures. Kõik, keda on ebaõiglaselt karistatud või kes on armunud, võivad oma probleemid paberile kirjutada ja kiriku seinas olevasse palvekasti panna ning loota ja uskuda, et Jumalaema midagi nende heaks teeb.

  Kiriku kõrval tegutseb ka Tallinna ukraina kogukonna kultuurikeskus ning väike ukraina religioosse kunsti ja käsitöö muuseum.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 36 hinnangul

  • Promoting and preserving Ukrainian culture in Estonia

   tripadvisor rating 3 of 5
   jaanuar 28, 2020 Autor: Mikael F

   This medieval warehouse next to the old city wall acts as the Ukrainian Cultural Center. The Ukrainian community is the second-biggest ethnic minority in Estonia. There are more than 22,000... Vaata veel

  • Part of Ukraine in Tallinn

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 14, 2019 Autor: OlgaH953

   That was so interesting to find a part of Ukraine in Tallinn Old Town. First I was impressed of small Ukrainian Greek Catholic Church there. I saw wonderful icons, I never saw like that... Vaata veel

  • Don't miss the great find

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 20, 2018 Autor: zannaevans

   A beautiful wooden church that started as a medieval warehouse next to the old wall near the East gate. Has lovely wooden icons and sets of traditional painted easter eggs. Fascinating visit.