Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Raeapteek

  Tallinna Raeapteek on teadaolevalt Euroopa vanim tänaseni samades ruumides tegutsev apteek. Apteeki on esmakordselt mainitud Tallinna rae märkmeraamatus aastal 1422, mis tähendab, et 2022. aastal möödub esmamainimisest 600 aastat.
  Raeapteeki peetakse ühtlasi vanimaks siiani tegutsevaks ettevõtteks Tallinnas ja vanimaks tervishoiuasutuseks Eestis.
  Keskaegses Tallinnas oli Raeapteek muudki kui ravimite müümise paik. Siin kogunesid raehärrad, kaupmehed ja teised väärikad linnakodanikud, et klaretti juua, nõu pidada ja kokkuleppeid sõlmida. Raeapteegis on ka tänapäeval müügil 16.sajandi eeskirja alusel valmistatud kuulus klarett ja armuvalurohuks ning mälu tugevdajaks peetud martsipan. Muuseumitoas on võimalik näha 17.-20. sajandist pärit apteegitarvikuid. Raeapteegi muuseum korraldab ka ekskursioone ja töötubasid ning pakub klareti ja martsipani degusteerimist. Grupikülastuse info ja hinnad leiab kodulehelt.  
    
  Tallinn Cardiga kaasa magus kingitus!
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 618 hinnangul

  • Earthworms in oil, anyone?

   tripadvisor rating 4 of 5
   mai 27, 2022 Autor: midway42

   Ahhhh yes, here we go. A race for the oldest in anything is bound to create controversy and stir up passions in tourists who use visits to these place as badges of honor. It’s safe to say that... Vaata veel

  • Rude staff ruined my day

   tripadvisor rating 2 of 5
   veebruar 24, 2022 Autor: sarasstr

   I went there with high hopes but extremely rude clerk ruined my visit. How was she so unpleasant? We were only visiting the museum and behaved just like civilized people.

  • The pharmacy in Tallin is one of the oldest, but not THE oldest.

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuni 18, 2021 Autor: MrJLPicard

   You should be more specific in your statement. The pharmacy in Tallinn is ONE of the oldest pharmacies in Europe, but the oldest in Europe and around the world is in Franciscan Monastery in... Vaata veel