Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu

  Okupatsioonid, vastupanu, taastamine ja vabadus – need sõnad peegeldavad okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitust. See on kaasav muuseum eestlaste lähiajaloost, inimlikest väärtustest ning inimeste valikutest ja rollist vabaduse hoidmisel.

  Muuseumi püsinäitus pakub tegevust ja mõtteainet igas vanuses külastajatele, viies haaravaid lugusid täis teekonnale Eesti lähiminevikku. Näitusel on teejuhiks e-giid, mis kõneleb eesti, inglise, vene, soome, saksa, hispaania või prantsuse keeles. E-giid tutvustab muuseumi teemasid arutlevas vormis ning pakub põhjalikku lugemismaterjali väljapandud esemete kohta. Jutustuste vahel saab kuulda autentseid mälestusi. Sõna saavad ohvrid, täideviijad, kaasajooksikud, vabadusvõitlejad, kollaborandid, vastupanijad jne. Muuseumi e-giid on tasuta sissepääsu piletihinna sees.

  Lastele on Vabamus spetsiaalselt loodud peretasand, mis koosneb kolmest osast: käed külge tegevuspaigad, juhendav ja lisategevusi pakkuv tegevusleht ning peredele loodud e-giid.

  Vabamu peretasand keskendub 4–12-aastastele lastele, kes tulevad muuseumisse koos vanemaga või vanavanemaga. Spetsiaalselt peredele loodud nutilahendus, pere e-giid, viib põnevale ajaloolisele rännakule. 

  Vabadus on ilus ja vabadus on habras. Aga vabadus ei ole päritav ja iseenesestmõistetav. Vabamus saad näha vabadust teise nurga alt, kuulata mõtlemapanevat lugu kurjusest ja tragöödiast, hakkamasaamisest ja ellujäämisest.

  Tallinn Cardiga tasuta sissepääs.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 671 hinnangul

  • If you want to understand, go there.

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuli 3, 2020 Autor: nikolausk779

   Take your time and go there. Use at least two hours to spend there. You will and can understand about the Estonians in two hours more than without the museum in some days. Personal items are... Vaata veel

  • Interesting and very educational

   tripadvisor rating 4 of 5
   märts 1, 2020 Autor: Monckeynuts

   We spent a good hour and a half wandering around the museum listening to the guided tour on individual headphones. Very moving tour with interactive displays.. There are cloakrooms and lockers for... Vaata veel

  • Eyewitness accounts done in first-rate fashion

   tripadvisor rating 5 of 5
   veebruar 9, 2020 Autor: Maxtrap

   We really felt good about visiting this museum. It is small, and will not tax your feet too much. There are plenty of places to sit, lockers for coats and bags, and a clean restroom. The entrance fee... Vaata veel