Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Vabamu

  Okupatsioonid, vastupanu, taastamine ja vabadus – need sõnad peegeldavad okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu püsinäitust. See on kaasav muuseum eestlaste lähiajaloost, inimlikest väärtustest ning inimeste valikutest ja rollist vabaduse hoidmisel.

  Muuseumi püsinäitus pakub tegevust ja mõtteainet igas vanuses külastajatele, viies haaravaid lugusid täis teekonnale Eesti lähiminevikku. Näitusel on teejuhiks e-giid, mis kõneleb eesti, inglise, vene, soome, saksa, hispaania või prantsuse keeles. E-giid tutvustab muuseumi teemasid arutlevas vormis ning pakub põhjalikku lugemismaterjali väljapandud esemete kohta. Jutustuste vahel saab kuulda autentseid mälestusi. Sõna saavad ohvrid, täideviijad, kaasajooksikud, vabadusvõitlejad, kollaborandid, vastupanijad jne. Muuseumi e-giid on tasuta sissepääsu piletihinna sees.

  Lastele on Vabamus spetsiaalselt loodud peretasand, mis koosneb kolmest osast: käed külge tegevuspaigad, juhendav ja lisategevusi pakkuv tegevusleht ning peredele loodud e-giid.

  Vabamu peretasand keskendub 4–12-aastastele lastele, kes tulevad muuseumisse koos vanemaga või vanavanemaga. Spetsiaalselt peredele loodud nutilahendus, pere e-giid, viib põnevale ajaloolisele rännakule. 

  Vabadus on ilus ja vabadus on habras. Aga vabadus ei ole päritav ja iseenesestmõistetav. Vabamus saad näha vabadust teise nurga alt, kuulata mõtlemapanevat lugu kurjusest ja tragöödiast, hakkamasaamisest ja ellujäämisest.

  Tallinn Cardiga tasuta sissepääs.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 678 hinnangul

  • A place that make you (re)think what freedom is

   tripadvisor rating 5 of 5
   oktoober 28, 2021 Autor: csillal2021

   Not for rushing travellers, but definitely worth giving you an hour/ two for yourself to think about what freedom means. Mostly built on personal experience of people who really suffered from... Vaata veel

  • Baby Gone with Bathwater

   tripadvisor rating 3 of 5
   oktoober 2, 2021 Autor: GuyM4Trees

   The new version of this museum lost too much in the transition. Gone are the detailed exhibits of artifacts that I enjoyed on my last visit. I was told they are not digitally archived, so they are... Vaata veel

  • Unforgettable

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 18, 2021 Autor: costapak

   This is the real history of the last 100 years and it shows what the people of Estonia have been through. Humbling experience.