Muuseumid ja vaatamisväärsused
Foto: Paul Kuimet
Foto: Paul Kuimet

  Rootsi-Mihkli kirik

  See sajanditevanune kirik Rüütli tänaval on olnud mitme eestirootslaste põlvkonna vaimne kodu. Etnilise rühmana on rootslased Tallinna kultuuripildi osa juba alates keskajast.

  Algselt ehitati Rootsi-Mihkli kirik linna vaestele mõeldud seegiks, aga 1733. aastal andis tsaarivalitsus selle Rootsi kogudusele, mis pärast Põhjasõda oli pidanud ilma oma kirikuta hakkama saama. Nõukogude ajal kohandati kirik spordisaaliks ja hakkas lagunema, kuid 2002. aastal see renoveeriti ning pühitseti uuesti. Praegu on kogudusel ligikaudu 200 liiget ja teenistusi peetakse endiselt rootsi keeles.

  Peale Joachim Armbrusti loodud barokkstiilis altari ja kantsli on kirikus ainulaadne ristimisvann, mille tegi kuulus skulptor Christian Ackermann 1680. aastal.

  Rootsikeelsed jumalateenistused toimuvad pühapäeviti kell 12.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 16 hinnangul

  • Nice Little Church

   tripadvisor rating 3 of 5
   juuli 30, 2019 Autor: slhokie

   It is worth a quick look to see the church and its exhibits. It is an example of an Estonian church which is not Russian orthodox. Thirty minutes should be ample.

  • delightful little church

   tripadvisor rating 4 of 5
   juuni 23, 2018 Autor: LMOverby

   Just down the street from the St. Nicholas Church/Nigistle Museum, St. Michael's is a smaller, simpler church, but well worth a visit. Established by the Swedes, with strong ties historically to... Vaata veel

  • Worth a quick Visit

   tripadvisor rating 4 of 5
   august 25, 2017 Autor: 95nikop

   The church is nice but not nearly as fancy as some of the bigger more grand churches in the city. Unless you are really interested just visit some of the churches in the area.