Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Hellemanni torn ja linnamüür

  Müürivahe tänava lõpus asuvas Hellemanni tornis on tänapäeval kunstigalerii ja kõrts. Külastajale on avatud ka ligi 200-meetrine kaitsekäik, mis ühendab Hellemanni torni Munkade taguse torniga.

  Ronides üles järsust trepist satute katusekorrusele, mis avaneb vaateplatvormina kogu linnale. Kindlasti tasuks jalutada ka kaitsekäigus, mis ühendab Hellemanni torni Munkade taguse torniga.

  Väidetavalt on Hellemani torn oma nime saanud läheduses elanud linnakodaniku Helle Hollemani järgi. Keskajal mängis rolli torni strateegiline asukoht, Viru värava vahetu lähedus. Kaitserajatisena oli ehitis kasutusel kuni Põhjasõjani. Torni laskeavad olid ümmargused, seal kasutati suurekaliibrilisi kahureid, tolle aja kohta edumeelset miiltaartehnikat. Aegade jooksul on ehitist kasutatud vanglana, laskemoonalaona ja kohvikuna. Nõukogude ajal kuulus torn kinoliidule. Pärast tolleaegset lagunemist ning torni konserveerimist, renoveeriti see alles 2006. aastal. 

  Külastus on Tallinn Cardiga tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 145 hinnangul

  • Great view across the Old Town

   tripadvisor rating 4 of 5
   september 6, 2020 Autor: qferryman

   Only 3 euros each to climb up on the city wall, but not recommended for those scared of heights. The wall contains a wooden walkway connecting two towers. the whole walk way is about 250 yards long... Vaata veel

  • Iconic Tallinn landmark

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 11, 2020 Autor: product-of-canada

   For me, this should be number 1 on the TA list for Tallinn. This is visually iconic and beautiful. I could not stop taking pictures of the towers. The best photos were from just outside the wall... Vaata veel

  • Worthwhile

   tripadvisor rating 4 of 5
   november 24, 2019 Autor: tufty1940

   Interesting historical tower as part of Town Wall. Very worthwhile and again historical with superb photo opportunities