Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Rotermanni kvartal

  Sadama, vanalinna ja Viru keskuse ristumiskohal asuv Rotermanni kvartal on Tallinna tegelik keskpunkt.

  Kvartal oli selleks  juba 19. sajandil, kui siin ristusid Tartu, Pärnu ja Narva maantee. Pole siis ime, et sellel kohal kinnitas kanda  ka tööstur Christian Abraham Rotermann. Ta asutas 1829.a. firma Rotermanni Tehased, mille rikkalikus kaubavalikus olid esimesteks toodeteks ehitusmaterjalid. Ei möödunud palju aega, kui siin tegutsesid juba viinavabrik, makaronitehas ja linna võimsaim veski. 

  Nõukogude ajal lagunes kogu kvartal lootusetult. 2001. aastal võeti piirkond muinsuskaitse alla ja siia hakati kavandama uut ja vana ühendavat arhitektuurilist tervikut.  Projektid ja nende teostus õnnestusid nii hästi, et Rotermann on muutunud üheks linna silmapaistvamaks moodsa arhitektuuri oaasiks.

  Praegu on kvartalis lai valik kauplusi, kohvikuid, restorane ja vabaaja veetmise võimalusi. 

  Endise viljaaida servas kulgev Stalkeri käik on Rotermannis uustulnuk ja kahtlemata ka kogu kvartali  põnevaim osa ja toidugurmaanide paradiis. 

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 490 hinnangul

  • Old Tallinn meets design and shopping

   tripadvisor rating 5 of 5
   märts 10, 2020 Autor: Daanelin

   Rotermanni design quarter is the place to go and experience how old salt warehouses and factory buildings have been converted into a modern design, shopping, restaurant and night life district.

  • Wonderful Modern Mix of Everything

   tripadvisor rating 5 of 5
   jaanuar 13, 2020 Autor: AndyHUB

   A touch of the medieval with a modern flavour washed over this district. Shopping, restaurants, cafe's, bars and gym's abound here. Wonderful offset to the old town just a stone's throw away. There... Vaata veel

  • modern tallinn

   tripadvisor rating 5 of 5
   detsember 5, 2019 Autor: Escape686308

   once you roomed around old town long enough, this is a perfect place to see the city from different angle. it is relatively small, but totally worth the visit! reachable by walk from old town