Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Rotermanni kvartal

  Sadama, vanalinna ja Viru keskuse ristumiskohal asuv Rotermanni kvartal on Tallinna tegelik keskpunkt.

  Kvartal oli selleks  juba 19. sajandil, kui siin ristusid Tartu, Pärnu ja Narva maantee. Pole siis ime, et sellel kohal kinnitas kanda  ka tööstur Christian Abraham Rotermann. Ta asutas 1829.a. firma Rotermanni Tehased, mille rikkalikus kaubavalikus olid esimesteks toodeteks ehitusmaterjalid. Ei möödunud palju aega, kui siin tegutsesid juba viinavabrik, makaronitehas ja linna võimsaim veski. 

  Nõukogude ajal lagunes kogu kvartal lootusetult. 2001. aastal võeti piirkond muinsuskaitse alla ja siia hakati kavandama uut ja vana ühendavat arhitektuurilist tervikut.  Projektid ja nende teostus õnnestusid nii hästi, et Rotermann on muutunud üheks linna silmapaistvamaks moodsa arhitektuuri oaasiks.

  Praegu on kvartalis lai valik kauplusi, kohvikuid, restorane ja vabaaja veetmise võimalusi. 

  Endise viljaaida servas kulgev Stalkeri käik on Rotermannis uustulnuk ja kahtlemata ka kogu kvartali  põnevaim osa ja toidugurmaanide paradiis. 

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 498 hinnangul

  • Really cool area full of cafes, shops and restaurants

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 22, 2020 Autor: JulieF2978

   Former industrial area restored to become a place of restaurants, shops and cafes. There are really good options to eat there, and if you don't want to eat, it is at least worth walking around to... Vaata veel

  • Interesting

   tripadvisor rating 4 of 5
   august 12, 2020 Autor: FitoCarlo

   Really interesting. Beatiful place with good options for lunch or take a breath to drink a coffe in a quite an eclectic ambiance. It is small, but with many new stores under construction. Worth a... Vaata veel

  • Old Tallinn meets design and shopping

   tripadvisor rating 5 of 5
   märts 10, 2020 Autor: Daanelin

   Rotermanni design quarter is the place to go and experience how old salt warehouses and factory buildings have been converted into a modern design, shopping, restaurant and night life district.