Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Raekoja plats

  Raekoja platsi on ajast aega kasutatud kauplemise ja peo platsina. Praegu sagib siin enim külastajaid suvisel turismihooajal. Traditsiooniliselt toimuvad igal aastal juunis vanalinnapäevad, juulis keskaja päevad. Melu hoiavad üleval välikohvikud, laadad ning vabaõhu kontsertid. 

  Talvisel ajal on Raekoja platsil eriline roll jõulu ajal. Üha enam kogub populaarsust ka talvine jõuluturg, oluline sündmus on Raekojast linnapea poolt jõulurahu väljakuulutamine. Jõulude tähistamine platsil on väga vana traditsioon. Esimestest jõulupidustustest on andmed juba aastast 1441, mil Mustpeade vennaskonna liikmed asetasid siia esimese jõulukuuse. Väidetavalt oli tegemist esimese linna jõulupuuga Euroopas. 

  Platsi kõige tähtsaim maja, Raekoja hoone, sai praegusel kujul valmis aastaks 1404. Linnavõim töötas seal 1970. aastani. Hoolimata sellest, et võim on praeguseks platsilt lahkunud, on see jäänud oluliseks traditsioonide kandjaks ning kokkusaamiskohaks nii linlasele kui ka linnakülalisele.
  Raekoja platsil asub ka Euroopa üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke - Raeapteek.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 4754 hinnangul

  • Lovely

   tripadvisor rating 5 of 5
   september 10, 2020 Autor: 440ah440

   This is a nice part of the old town part of Tallinn. You must go through it once you visiting in Tallinn

  • 11th century marketplace oozes with charm

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 31, 2020 Autor: AdventureDiva

   This charming marketplace oozes local culture. There was soo much positive energy in this area. I stumbled across the oldest continuing running pharmacy, Raepteek, which is across the Town Hall... Vaata veel

  • Pleasant area

   tripadvisor rating 4 of 5
   august 25, 2020 Autor: I9317NIbilld

   Lovely area with beautiful buildings. We had a meal in one of the many restaurants and spent a pleasant time there.