Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Raekoja plats

  Raekoja platsi on ajast aega kasutatud kauplemise ja peo platsina. Praegu sagib siin enim külastajaid suvisel turismihooajal. Traditsiooniliselt toimuvad igal aastal juunis vanalinnapäevad, juulis keskaja päevad. Melu hoiavad üleval välikohvikud, laadad ning vabaõhu kontsertid. 

  Talvisel ajal on Raekoja platsil eriline roll jõulu ajal. Üha enam kogub populaarsust ka talvine jõuluturg, oluline sündmus on Raekojast linnapea poolt jõulurahu väljakuulutamine. Jõulude tähistamine platsil on väga vana traditsioon. Esimestest jõulupidustustest on andmed juba aastast 1441, mil Mustpeade vennaskonna liikmed asetasid siia esimese jõulukuuse. Väidetavalt oli tegemist esimese linna jõulupuuga Euroopas. 

  Platsi kõige tähtsaim maja, Raekoja hoone, sai praegusel kujul valmis aastaks 1404. Linnavõim töötas seal 1970. aastani. Hoolimata sellest, et võim on praeguseks platsilt lahkunud, on see jäänud oluliseks traditsioonide kandjaks ning kokkusaamiskohaks nii linlasele kui ka linnakülalisele.
  Raekoja platsil asub ka Euroopa üks vanimaid püsivalt tegutsenud apteeke - Raeapteek.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 4743 hinnangul

  • Beautiful

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 1, 2020 Autor: irulesad

   The view is very beautiful in winter when there's Christmas market and in summer full of tourists great place to visit

  • Charming

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuni 19, 2020 Autor: Mark_Dornoch

   Tallinn must be the best preserved example of a medieval city, certainly in Northern Europe, even though the Russians did consider demolishing it. The city is well preserved with some stunning... Vaata veel

  • Old City Main Square

   tripadvisor rating 5 of 5
   mai 23, 2020 Autor: niksk001

   Plats, located next to Tallinn's City Hall, is the main square of the Old City. It is a very lively place to visit (there are quite a few interesting historical building) and get a quick bite from... Vaata veel