Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Vabaduse väljak

  Vabaduse väljak on Tallinna esindusväljak. Pika ajaloo jooksul on väljak täitnud erinevaid ülesandeid ja kandnud erinevaid nimesid. 

  Vanalinna servas asuv väljak on linlaste armastatud kohtumispaik, kus avatud silmadega ringi vaadates võib saada ka Eesti ajaloo õppetunni. Väljaku silmapaistvamad ehitised paiknevad selle kahel vastasküljel. 1860. aastatel ehitatud valgusküllane Jaani kirik on hiljuti renoveeritud.

  Seoses Vabaduse väljaku ümberkujundamisega jalakäijate alaks viidi seal 2008. aastal läbi arheoloogilised väljakaevamised. Kaevati välja endine Harju värav ja selle eesvärav ning kaitserajatised nende ees. Leiud konserveeriti ning säilitati väljaku all olevas parklas, eesvärava kaitsetorni jäänused jäeti Harju tänava otsas klaasvitriini alla huvilistele vaadatamiseks.

  Vabaduse väljaku teises küljes kõrgub Vabadussõja võidusammas, mis on püstitatud Eesti Vabadussõja (1918-1920) mälestuseks ning on tunnustuseks kõigile, kes on pidanud võitlust Eesti vabaduse ja iseseisvuse nimel. Vabadussamba taga Toompea nõlval asuvad kolm põnevat  muuseumi -  Tallinna kaitset tutvustav suurtükitorn  Kiek in de Kök  koos  Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega ning kolmas ja uusim, Raidkivimuuseum. 

  Vaadake lühivideot Vabaduse väljaku kohta.

  Külastage Vabaduse väljakut virtuaalselt, kasutades selleks Tallinna 3D-rakendust, mille saate alla laadida siit: 3d.tallinn.ee.

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 125 hinnangul

  • More of a passing visit than a destination

   tripadvisor rating 3 of 5
   märts 5, 2020 Autor: Catriona F

   This is one of those places you should see but when you do you realise it's less of an experience and more of passing through. It's a large area and lit up at night so nicer in the evening but... Vaata veel

  • Nice But Not Thrilling

   tripadvisor rating 3 of 5
   november 29, 2019 Autor: TroubledByTribbles

   This is a nice square that is convenient for public transportation. A quick way to enter the Old Town & Toompea (via stairs giving a good view of Alexander Nevsky & ending up near Kiek-in-de-Kök).

  • Great starting place for walk of Old Town.

   tripadvisor rating 5 of 5
   oktoober 6, 2019 Autor: 86frankiet

   Beautiful Square with lots going on to see. Great views from the top of the Steps across the City. Loved the glass cross commemorating the war of Estonian independence.