Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Vabaduse väljak ja Vabadussõja võidusammas Tallinnas

  Vabaduse väljak on Tallinna esindusväljak. Pika ajaloo jooksul on väljak täitnud erinevaid ülesandeid ja kandnud erinevaid nimesid. 

  Vanalinna servas asuv väljak on linlaste armastatud kohtumispaik, kus avatud silmadega ringi vaadates võib saada ka Eesti ajaloo õppetunni. Väljaku silmapaistvamad ehitised paiknevad selle kahel vastasküljel. 1860. aastatel ehitatud valgusküllane Jaani kirik on hiljuti renoveeritud.

  Seoses Vabaduse väljaku ümberkujundamisega jalakäijate alaks viidi seal 2008. aastal läbi arheoloogilised väljakaevamised. Kaevati välja endine Harju värav ja selle eesvärav ning kaitserajatised nende ees. Leiud konserveeriti ning säilitati väljaku all olevas parklas, eesvärava kaitsetorni jäänused jäeti Harju tänava otsas klaasvitriini alla huvilistele vaadatamiseks.

  Vabaduse väljaku teises küljes kõrgub Vabadussõja võidusammas, mis on püstitatud Eesti Vabadussõja (1918-1920) mälestuseks ning on tunnustuseks kõigile, kes on pidanud võitlust Eesti vabaduse ja iseseisvuse nimel. Vabadussamba taga Toompea nõlval asuvad kolm põnevat  muuseumi -  Tallinna kaitset tutvustav suurtükitorn  Kiek in de Kök  koos  Ingeri ja Rootsi bastionide käikudega ning kolmas ja uusim, Raidkivimuuseum. 

  Vaadake lühivideot Vabaduse väljaku kohta.

  Külastage Vabaduse väljakut virtuaalselt, kasutades selleks Tallinna 3D-rakendust, mille saate alla laadida siit: 3d.tallinn.ee.

  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.0 of 5

  põhineb 132 hinnangul

  • Interesting due to its Historical Significance to the Country

   tripadvisor rating 3 of 5
   märts 16, 2021 Autor: YO_LOOK_AT_ME

   Just a quick visit to see Freedom Square and where some of the protests, etc., took place. My visit to Estonia was fantastic!

  • Ceremonial Square with The Popular Front Museum on one end

   tripadvisor rating 3 of 5
   august 21, 2020 Autor: PBTravelstheWorld

   Large city square that is nice to walk through and used for ceremonial events today. There is a lovely little museum in the under ground part of the square called the Museum of the Popular Front... Vaata veel

  • More of a passing visit than a destination

   tripadvisor rating 3 of 5
   märts 5, 2020 Autor: Catriona F

   This is one of those places you should see but when you do you realise it's less of an experience and more of passing through. It's a large area and lit up at night so nicer in the evening but... Vaata veel