Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Aleksander Nevski katedraal

  See Toompea tipus kõrguv muljetavaldav sibulkuplitega ehitis on peamine vene õigeusu katedraal Eestis.
  Kahtlemata on tegemist ka kaugelt kõige suursugusema õigeusu kirikuga Tallinnas.
  Katedraal ehitati 1900. aastal, mil Eesti kuulus Vene tsaaririigi koosseisu, ning see pidi algul sümboliseerima impeeriumi usulist ja poliitilist võimu üha sõnakuulmatumate baltlaste üle.
  Katedraal pühendati Novgorodi vürstile Aleksander Jaroslavitš Nevskile, kes juhtis vägesid 1242. aastal Peipsi järvel peetud Jäälahingus, mis peatas Saksa ristisõdijate sissetungi itta. Katedraal ehitati meelega silmapaistvasse asukohta otse Toompea lossi vastas, samasse paika, kus varem oli seisnud Martin Lutheri kuju, et teha peamiselt luterlastest kohalikele selgeks, kelle käes olid ohjad tegelikult.
  Praeguseks on vastuolud lahenenud ja alles on jäänud arhitektuuri meistriteos. Peterburi tunnustatud arhitekti Mihhail Preobraženski projekteeritud kirik on historistlikus segastiilis rikkalikult kaunistatud. Katedraali sisemust kaunistavad mosaiigid ja ikoonid väärivad kindlasti vaatamist.
  Katedraali tornides on Tallinna kõige võimsam 11 kellast koosnev kirikukellade ansambel, milles on ka 15 tonni kaaluv suurim kirikukell Tallinnas. Kellade ansambli helinat saab kuulda enne iga teenistust.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 3484 hinnangul

  • Beautiful

   tripadvisor rating 5 of 5
   juuli 29, 2020 Autor: connierideout16

   The cathedral is stunning. The outside facade is breathtaking. No taking of pictures on the inside was permitted.

  • Russian style Cathedral

   tripadvisor rating 4 of 5
   juuni 23, 2020 Autor: Mark_Dornoch

   Traditional Russian cathedral built only in 1900. Named after a famous thirteenth century Russian leader. Has been restored within the last 30 years by the locals. Plenty examples of iconography... Vaata veel

  • Beautiful Cathedral

   tripadvisor rating 4 of 5
   mai 23, 2020 Autor: niksk001

   The Cathedral is a beautiful Russian Orthodox church build at the end of XIX century, in sync with rather typical design tradition of that time. Perhaps the most unusual thing is that cathedral is... Vaata veel