Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Tallinna Aleksander Nevski katedraal

  See Toompeal kõrguv sibulkuplitega kirik on peamine ja kõige suursugusem vene õigeusu katedraal Eestis. Katedraal valmis 1900. aastal, mil Eesti kuulus Vene tsaaririigi koosseisu, ning see pidi sümboliseerima impeeriumi poliitilist ja usulist võimu üha sõnakuulmatumate baltlaste üle.

  Katedraal pühendati Novgorodi vürstile Aleksander Jaroslavitš Nevskile, kes juhtis vägesid 1242. aastal Peipsi järvel peetud Jäälahingus, mis peatas Saksa ristisõdijate sissetungi itta. Katedraal ehitati meelega silmapaistvasse kohta otse Toompea lossi vastas, kus varem oli seisnud Martin Lutheri kuju, et teha peamiselt luterlastest kohalikele selgeks, kelle käes on ohjad tegelikult.

  Praeguseks on vastuolud lahenenud, alles on arhitektuuri meistriteos. Peterburi tunnustatud arhitekti Mihhail Preobraženski projekteeritud kirik on historistlikus segastiilis ja rikkalikult kaunistatud. Katedraali mosaiigid ja ikoonid väärivad kindlasti vaatamist. Katedraali tornides on Tallinna kõige võimsam 11 kellast koosnev kirikukellade ansambel, nende hulgas 15-tonnine suurim kirikukell linnas. Kellamängu saab kuulda enne iga liturgiat.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 3501 hinnangul

  • Gorgeous Russian Orthodox Church

   tripadvisor rating 5 of 5
   oktoober 21, 2021 Autor: jbg74

   This is a gorgeous Russian Orthodox church. The inside of the church is definitely work a visit but the outside is the best.

  • Marvelous

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 29, 2020 Autor: Cynicoren

   A wonderful architectural achievement, the cathedral is amazing from the outside and the inside. Sadly, taking pictures is not allowed, but since some people did, you can browse the pics here in... Vaata veel

  • A 'must see' when in Tallinn

   tripadvisor rating 5 of 5
   august 25, 2020 Autor: I9317NIbilld

   You cannot come to Tallinn and not see or visit this beautiful fairly modern building. It is a sight to behold both outside and in. We had a pleasant walk up the hill to it and we arrived at a time... Vaata veel