Muuseumid ja vaatamisväärsused

  Oleviste kiriku torn ja vaateplatvorm

  Tallinna ikooniline gooti kirik oli omal ajal kõrgeim ehitis maailmas ja selle torni ronimine on kindlasti pingutust väärt.

  Kunagi ammusel ajal, täpsemalt 1549. aastast 1625. aastani, oli see gooti kirik kõrgeim ehitis maailmas. Aga selle hiigelpikk, 159 meetri kõrgune torn, mis oli mõeldud maamärgiks lähenevatele laevadele, osutus ka äärmiselt tõhusaks piksevardaks. Kirikut on läbi ajaloo tabanud mitu korda välgunool ja kolmel korral on ehitis seetõttu täielikult maha põlenud.

  Tänapäeval on kiriku torn madalam, 124-meetrine, aga enamik Tallinna hooneid tunduvad selle kõrval ikkagi väikesed ja kirik on endiselt üks linna olulisemaid sümboleid. Kevad- ja suvehooajal saavad huvilised ronida torni kiviosa tippu, et nautida sealt suurepäraseid ja peadpööritavaid vaateid vanalinnale, Toompeale ning sadamaalale.

  Kiriku enda ajalugu ulatub vähemalt 1267. aastasse, mil see olevat teenindanud piirkonda elama asunud skandinaavia kaupmehi. Mitme legendi kohaselt sai kirik oma nime kas hiiglase või selle ehitanud salapärase võõra järgi, aga tegelikult pühendati see Norra kuningale Olaf II-le.

  Oma praeguse kuju ja suuruse sai kirik 16. sajandil. Kiriku sees näeb kõrgeid võlvlööve ja historitsistlikus stiilis sisekujundust, mis pärineb 1830. aastast, kui hoone pärast tulekahju uuesti üles ehitati.

  Teenistused toimuvad pühapäeviti kell 10 ja 12.

  Sissepääs kirikusse on tasuta ja torni Tallinn Cardiga tasuta.
  Jaga

  TripAdvisori® hinnangud ja arvustused

  TripAdvisor logo tripadvisor rating 4.5 of 5

  põhineb 1593 hinnangul

  • Not a lot to see inside

   tripadvisor rating 2 of 5
   august 29, 2020 Autor: Cynicoren

   If you don't climb the tower to see views of the city, there's no point of entering, as the church is very plain from the inside.

  • Great building and nice sunday service

   tripadvisor rating 4 of 5
   august 10, 2020 Autor: Simo K

   A Beautifull and quite massive building. The inside is nice. It goes with a wonderful history of the spiritual revival in soviet days. Ask your guide to tell you about it if you have one. The best... Vaata veel

  • Unexpected View

   tripadvisor rating 5 of 5
   mai 23, 2020 Autor: niksk001

   The Church is one of the oldest buildings in Tallinn (it was built back in the XII century, before the Danish invasion). It is seen from almost any place in the Old Cirty. We did not plan to go... Vaata veel