Ratta ja elektritõukerattaga Tallinnas

03.06.2020
Tallinn on väike ja väga kompaktne linn, mistõttu enamikku kohtadesse on kõige lihtsam minna jalgsi, seda just vanalinnas ja kesklinnas. Teine võimalus on sõita jalgrattaga, mis sobib suurepäraselt neile, kes soovivad külastada mõnd huvitavat kesklinnast kaugemale jäävat piirkonda, sõita mere ääres või avastada linna parke, randu ja metsi.

Tallinna jalgrattateed

Tallinnas on palju kvaliteetseid hästi planeeritud rattateid, mis ühendavad linna eri piirkondi ja äärelinna. Tallinna rattateid näeb jalgrattateede kaardilt.

Ratta ja elektritõukeratta rent

Rattarent

Jalgrattaid ja rataste lisavarustust laenutavad mitmed firmad. Võimalik on osa võtta ka erinevaid Tallinna piirkondi tutvustavatest jalgrattaekskursioonidest.

Hea teada: Tallinn Cardi muuseumite ja vaatamisväärsuste pakett sisaldab ka 3 tundi tasuta rattarenti City Bike rattalaenutuselt.

Ohutust jalgrattaga liiklemisest annab hea ülevaate Maanteeameti „Jalgratturi meelespea“. 

Elektritõukeratta rent

Tallinnas on võimalik rentida ka elektrilisi tõukerattaid. Tõukeratta asukohad leiad ja saad need rentida järgmiste rakenduste abil: 
Elektrilise tõukerattaga sõitmiseks pead olema täisealine. Pea meeles parkida tõukeratas vastavasse teenusepakkuja tõukeratta tsooni ning jälgi, et pargitud ratas ei takistaks jalakäijate liikumist.

Tutvu elektritõukerattaga liiklemise hea tavaga lähemalt Maanteeameti kodulehel.

Jalgratta parkimine

Nutikaid videovalvega Bikeep jalgrattaparklaid leidub erinevates asukohtades üle linna, näiteks:
  • Vabaduse väljakul
  • Turismiinfokeskuse ees (Niguliste 2) 
  • Viru ja Solarise keskuse kõrval 
  • Balti jaama turu juures 
  • Viru ja Vana-Viru tänavate nurgal 
Rattaid saab parkida tasuta, teenuse kasutamiseks on vajalik Bikeepi rakendus või isikustatud ühiskaart.