Takso ja sõidujagamine

04.05.2020
Tallinnas tegutseb mitmeid erinevaid taksofirmasid ja sõidujagamisteenust pakkuvaid ettevõtteid. 

Takso tellimine

Taksot saab tellida telefoni teel või rakenduste kaudu. Taksosid leiab ka tänavalt, hotellide eest taksopeatustest ja suuremate keskuste juurest.

Takso- ja sõidujagamisteenust saad tellida läbi erinevate rakenduste, näiteks: 
Bolt
Uber
Yandex

Taksoteenuste hinnad

Hinnad ei ole ühesugused, need on kehtestanud taksofirmad või -ettevõtjad ise ja võivad suuresti erineda. Taksode kollast värvi hinnakirjad asuvad auto parempoolse tagaukse aknal. Hind koosneb tavaliselt sõidualustustasust ja kilomeetritasust. Allpool on toodud tüüpilise hinnavahemiku näide. Arusaamatuste vältimiseks on hea juhilt enne sõidu algust küsida, kui palju sõit soovitud sihtkohta umbkaudselt maksma läheb. Enamikus taksodest saab maksta lisaks sularahale ka pangakaardiga. 

Tüüpiline hinnavahemik Tallinna taksodes


Negatiivse tagasiside tõttu ei soovita me velotaksode kasutamist. Kui aga soovid siiski rattataksoga sõita, küsi juhilt kindlasti enne sõidu alustamist teenuse hinda ning täpsusta, kas hind on mõeldud sõidu või inimese kohta. 

Hea teada

  • Taksojuhil on taksos keelatud suitsetada või lubada suitsetada teistel isikutel.
  • Alati tasub veenduda, et taksomeeter on sisse lülitatud.
  • Kõikides registreeritud taksodes on armatuurlaua keskele kinnitatud taksoettevõtja valge plastkaart juhi foto ja nimega. Kui selline kaart puudub, võib olla tegemist registreerimata taksoga.
  • Taksojuht ei tohi küsida taksomeetrinäidust suuremat tasu.
  • Taksojuhile tuleb maksta eurodes. Enamasti saab taksos maksta ka pangakaardiga.
  • Taksojuht peab nõudmisel esitama taksomeetri printeril trükitud kviitungi. Kui taksomeeter või printer on rikkis, ei tohiks juht sõitjaid teenindada ja kliendil on õigus tasu maksmisest keelduda.
Kaebuste ja ettepanekute korral pöördu Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti poole kas e-posti teel (korrapidaja@tallinnlv.ee) või helistades lühinumbril 14410 (välismaa numbrilt +372 661 9860).