Uudised
loaded:/images/placeholder.png

Muuseumide ja vaatamisväärsuste lahtiolekuajad ülestõusmispühadel (18.04 ja 20.04)
Suurel reedel (18.04) ja ülestõusmispühade esimesel pühal (20.04) esineb muudatusi Tallinn Cardi partnerite lahtiolekuaegades. Laupäeval, 19.04 on enamik muuseume ja atraktsioone aga tavapäraselt avatud.
Oleme kokku pannud info kohtadest, mida ka suurel reedel ning ülestõusmispühade esimesel pühal külastada saab. Soovime põnevat ning meeldejäävat nädalavahetust Tallinnas!
loaded:/images/placeholder.png

Tallinna turismi mõõtmise algus
Aasta lõpu puhul vaatasime veidi pikemalt minevikku ja võrdlesime Tallinna tänast turismiolukorda sellega, mis oli Tallinna turismiarenduse alguses.
loaded:/images/placeholder.png

Ööelus osalevad turistid eelistavad oodatust rohkem madalhooaega
Sel kevadel lõppenud väliskülastajate uuringus on käsitletud erinevaid ööeluga seonduvaid aspekte. Käesolevas ülevaates on uuringu tulemusi nende küsimustega seonduvalt analüüsitud. Peamiselt on ülevaate fookuses järgnevad uurimisküsimused:
-
Kuidas muutub ööelus osalejate proportsioon aasta lõikes erinevatel kuudel?
-
Kuidas muutub hinnang Tallinna ööelule aasta lõikes erinevatel kuudel?
-
Milliste riikide elanikud osalevad tõenäolisemalt Tallinna ööelus?
-
Kas ööelule ja Tallinna turvalisusele antava hinnangu vahel on seos?
Väliskülastajate uuringu andmetest kasutati ainult neid vaatlusi, mille puhul oli vastaja reisi peamiseks sihtkohaks märgitud Tallinn, mitte mõni muu Eesti piirkond.
loaded:/images/placeholder.png

Prognoosid jõulukuu ootuses
Detsembrikuu eristub turismi kontekstis selgelt teistest sügis-, talve- ja kevadkuudest, olles üldjuhul turistide seas oluliselt populaarsem. Alt leiad ülevaate sellest, kuidas detsember on majutusstatistika andmetel varasematel aastatel möödunud ning (rohkete mööndustega) prognoosi käesoleva aasta detsembri kohta. Prognoosi täpsust saame tagantjärele hinnata veebruaris, kui Statistikaamet avaldab detsembri majutusstatistika.
Seniste detsembrikuude ülevaated on kujutatud joonisel 1. Esmalt tasub mainida, et eelmise aasta detsember oli rekordiline. Kuigi välisturistide ööbimiste arv ei jõudnud veel 2019. aasta tasemele, jäi rekordist puudu vaid 6,1%. Siseturistide ööbimiste arv, mis püsis pärast 2021. aastat üsna stabiilne, tõi aga rekordtulemuse ööbimiste koguarvus.
loaded:/images/placeholder.png

Tallinnal on turismi hooajalise hajutamise osas lähipealinnade ees edumaa
Käesolevas ülevaates on võrreldud Tallinna ning meie lähipealinnade sise- ja välisturistide ööbimise jaotust kuude vahel aastatel 2015–2023. Võrdluseks on valitud Kopenhaagen, Helsingi, Ljubljana, Stockholm ja Vilnius. Riiat võrdlusesse ei kaasatud, sest Riia kohta ei ole kättesaadavat hea kvaliteediga andmestikku.
Olulisemad järeldused, mis allpool veidi põhjalikumalt lahti on kirjeldatud:
- Kuni 2019. aastani oli Tallinn hooajalise hajutamise vaatest sarnases olukorras teiste võrreldavate linnadega.
- Peale pandeemiat on Tallinn hooajalise hajutamise seisukohast saavutanud võrreldavate linnade ees edumaa. See ilmneb nii suuremas madalhooaja ööbimiste osakaalus kui ka ööbimiste kuudevahelise jaotuse suuremas võrdsuses.
- Vaadeldes vaid välisturistide ööbimisi, on Tallinna edumaa teiste sihtkohtade ees veelgi suurem.