Transport ja parkimine gruppidele

04.05.2020

Turismibusside peatumine ja parkimine

Turismibusside peatumise jaoks ette nähtud alad, kus on lubatud peatuda parkimiskellaga kuni 15 minutit (parkimine on keelatud):
  • Falgi tee Pika Hermanni torni lähedal
  • Toompuiestee Nunne tänava alguses, Balti jaama kõrval
  • Mere puiestee
Turismibusside parkimine on võimalik järgmistes parklates: 
  • Rumbi tn parklas, Linnahalli kõrval (turismibussidele tasuta, 10 kohta) 
  • Petrooleumi tänava parklas (tasuline parkimine, 10 kohta)
  • Roheline aas 24, Kadrioru staadioni lähedal (tasuta parkimisaeg kuni 2,5 h, 5 kohta)

Tasuline parkimine

Tallinna vanalinna, südalinna ja kesklinna tänavatel on parkimine üldjuhul tasuline. Parkimise eest tasumiseks on loodud kaardimakse võimalus, mida saavad kasutada ka väliskülastajad. Selleks tuleb laadida telefonis alla PARGI.EE mobiilirakendus, mis töötab nii iOS kui ka Android operatsioonisüsteemi platvormidel. Rakendus toetab MasterCard ja VISA kaartidega tehtavaid kaardimakseid. Rakendust on võimalik kasutada kaheksas erinevas keeles (eesti, vene, inglise, soome, läti, leedu, saksa ja prantsuse).
 

Ühistranspordipilet linnakülastajale ja gruppidele

Sõiduõiguse Tallinna ühistranspordi sõidukites annab kehtiv sõidupilet. Tallinna trammides, trollides ja linnaliinide bussides (liininumbrid 1–73) kehtivad ühtsed sõidupiletid.

Juhilt ostetud pilet

Seoses koroonaviiruse COVID19 levikuga ei ole reisijatel võimalik enam bussidesse ja trollibussidesse siseneda esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks luuakse sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani.

Ühistranspordi pileteid on bussides, trammides ja trollibussides võimalik osta validaatori viipemaksega, internetist või mobiiltelefoniga.

QR-pilet

QR-pilet on masinloetava koodiga tunnipilet, mis kuvatakse nutiseadme ekraanil või prinditakse. QR-pileti saab osta veebilehelt tallinn.pilet.ee või nutiseadme rakendusega. Sõiduõiguse annab valideeritud koodiga QR-pilet.
  • QR-pilet maksab 1,50€
  • QR-piletit saab osta ühele koodile 1-10 tk
  • QR-pilet kehtib 1 aasta alates ostu hetkest
  • QR-piletit saab valideerida esimese ukse juures asuvas validaatoris

Ühiskaart

Turistid saavad osta endale ka Ühiskaardi, mis ei ole isikustatud.

Ühiskaardile laetava rahaga saab osta pileti korraga kuni 6 inimesele. Selleks tuleb müügipunktis laadida kaardile raha ja ühistransporti sisenedes validaatori ees viibutades tekib automaatselt 1 tunni pilet. Kui on soov osta mitmele inimesele piletid, tuleb peale viibutamist lisada noolega kuni 5 sõitjat, vajutada OK ja viibutada veelkord kaarti validaatori ees.

Tallinn Card

Tallinn Cardi omanikel on kaardi kehtivuse ajal ühtse piletisüsteemiga ühissõidukites sõit tasuta. Ühissõidukisse sisenedes tuleb Tallinn Cardiga validaatori ees viibutades sõit valideerida.

Lisainfo


NB! Tallinna Lennujaamas on nüüdsest olemas iseteenindusautomaadid, kust on võimalik soetada ühistranspordipilet.

Tasuta ühistransport rahvusvahelistel üritustel osalejatele

Kuigi Tallinn on kompaktne linn, kus saab ka hõlpsalt jalgsi ringi liikuda, pakub linn rahvusvaheliste ürituste (konverentsid, kultuuri- ja spordiüritused) korraldajatele võimalust taotleda üritusel osalejatele tasuta ühistranspordi kasutamise õigust.