Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus Tallinnas
Fotografiska muuseum Tallinnas, Eestis
Skywheel of Tallinn
Kai kunstikeskus Tallinnas
Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus Tallinnas
Fotografiska muuseum Tallinnas, Eestis
Skywheel of Tallinn
Kai kunstikeskus Tallinnas
Proto avastustehas Tallinnas

  Uued põnevad vaatamisväärsused Tallinnas

  Tallinnas on veidi rohkem kui aasta jooksul oma uksed avanud lausa viis uut muuseumi ja atraktsiooni! Valikust leiab kaks rahvusvahelist kunstikeskust, kõrgtehnoloogilise teadussaavutuste fantaasiamaailma, üle linna kõrguva vaateratta ning täielikult uuenenud ekspositsiooni ajaloolises Paksu Margareeta suurtükitornis. Ka sel aastal on Tallinna oodata uusi vaatamisväärsusi: ehitusjärgus on näiteks Eesti esimene kogukonnamuuseum Kalamajas.

  Loe meie soovitusi ja leia, mis on just Sulle kõige huvitavam!

  Külasta kohe:

  Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus

  Peale põhjalikke renoveerimistöid on taas avatud Eesti Meremuusemi ekspositsioon Paksus Margareetas! Uus perekeskne ja elamuslik püsinäitus viib külastaja põnevasse merekaubanduse ja laevaehituse maailma. Külastajaid ootavad üks siinkandi vanimaid ja paremini säilinud laevavrakke – 14. sajandi algusest pärinev puidust koge -, uhked laevamudelid ja mitmed käed-külge lahendused. Palju tähelepanu on pööratud ka erivajadustega külastajate näituseelamusele. 

  Kadriorust väljakaevatud koge vrakk Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskuses Tallinnas Foto: Kadi-Liis Koppel
  Foto: Kadi-Liis Koppel

  Kas teadsid, et …? 

  16. sajandist pärit hoone on 75% ulatuses ratastooliga ligipääsetav ning loodud on erilahendused pimedatele, vaegnägijatele ja -kuuljatele. Ühtlasi on Paks Margareeta nüüd ainus vanalinna torn, milles sõidab lift.

  Paksu Margareetasse saad Tallinn Cardiga tasuta. 

  PROTO avastustehas

  PROTO avastustehas ühendab endas virtuaalreaalsuse, teaduse ja fantaasiamaailma. Ajaloolises Noblessneri valukojas ärkavad tänu VR-võluprillidele ellu sajanditevanused teadussaavutused - harivaid ja interaktiivseid tegevusi jagub tervele perele. Tänu VR-kogemusele ja käed-külge eksponaatidele mõistad füüsikalisi nähtusi hoopis uue nurga alt ning saad proovida asju, mida päriselus ehk ei julgekski teha. VR-kogemus algab väikese juhendamisega ning on jõukohane igaühele. 

  Vaade Proto avastustehase peasaalile ja interjöörile Tallinnas, Eestis Foto: Martin Dremljuga
  Foto: Martin Dremljuga

  Kas teadsid, et …?

  Lisaks virtuaalsetele tegevustele ootab pere kõige pisemaid PROTOs lõbus lasteala koos nutikate arendavate tegevustega: pallirada, hammasrataste töötuba, õhukahurid ja palju muud. 

  Tallinn Cardiga saad PROTO avastustehasesse 50% soodsamalt. 

  Kai kunstikeskus

  Noblessneri sadamalinnakus Tallinna lahe kaldal tegutseva Kai kunstikeskuse eesmärk on olla kohtumispaigaks kunstnikele, publikule ja kultuuriprofessionaalidele. Lisaks avarale ekspositsioonisaalile on Kais ka auditoorium, kus saab näha väärt- ja kunstifilme. Kunstikeskuse esimesel korrusel on oma uksed avanud neli eripalgelist toidu- ja joogikohta: end Kalamaja kogukonna bistroona iseloomustav Lore, ehtsat Tokyo hõngu pakkuv Kampai, hedonistlik kokteilibaar KaiF ja Suhkruingli pagarikoda.  

  Opening event of the Kai Art Center Foto: Kai Art Center / Aron Urb
  Foto: Kai Art Center / Aron Urb

  Kas teadsid, et …? 

  Kai kunstikeskuses avatud restoranid pakuvad oma akendest ja terrassidelt üllatavaid merevaateid ja sulneid päikeseloojangu hetki. 

  Fotografiska 

  Mis seob omavahel Stockholmi, New Yorki, Londonit ja Tallinna? – Fotografiska fotokunstikeskus

  Stockholmist alguse saanud Fotografiska avas oma Tallinna esinduse Telliskivi loomelinnaku südames. Efektselt eksponeeritud näitused vahetuvad tihti ning fotograafide seast leiab nii veel avastamata talente kui rahvusvahelisi superstaare. Lisaks näitusesaalidele tegutsevad majas kohvik, pood ja jätkusuutlikku toitumiskultuuri edendav restoran. Regulaarselt toimuvad ka erinevad peod ja üritused.

  inimesed Fotografiska Tallinn hämaras näitusesaalis Foto: Kadi-Liis Koppel
  Foto: Kadi-Liis Koppel

  Kas teadsid, et …?

  Fotokunstikeskuse restoranist (peakokk Peeter Pihel) avanevad imelised vaated Tallinnale. 

  Fotografiskasse saad Tallinn Cardiga tasuta. 

  Skywheel of Tallinn, Super Skypark ja Skylab

  T1 Mall of Tallinn on Euroopa mõistes unikaalne: kaubanduskeskuse katusel paikneb Tallinna uusim maamärk, Skywheeli vaateratas. 27 ilmastikukindlat gondlit tõstavad külastajad 120 meetri kõrgusele merepinnast. Lisaks vaaterattale tegutsevad T1 viimasel korrusel ka käed-külge teaduskeskus ning mängu- ja batuudiala Skypark

   Foto: Maret Põldveer-Turay
  Foto: Maret Põldveer-Turay

  Kas teadsid, et …? 

  Skywheel of Tallinna ühes ja ainsas punases VIP-gondlis saab Tallinna vaadet nautida privaatselt väiksemas seltskonnas, pakutakse ka šampanjat. 

  Tallinn Cardiga saad nii vaateratta kui Super Skyparki ja Skylabi piletid soodsamalt – vaata täpsemalt Tallinn Cardi sooduspakkumiste lehelt

  Külasta varsti:

  Kalamaja muuseum 

  Endisesse 1930. aastatestest pärit mehhaanikaprofessori funkstiilis eramusse seab end 2020. aasta teises poolessisse Eestis ainulaadne kogukonnamuuseum, kus Kalamaja külastajad saavad läbi näituste ning publikuprogrammide tutvuda piirkonna ajaloo, tänapäeva ja tulevikuga. 

   Foto: Kalamaja Museum / Tallinn City Museum
  Foto: Kalamaja Museum / Tallinn City Museum

  Kas teadsid, et ...?

  Kuigi remonditööd muuseumis alles käivad, saab juba tutvuda Kalamaja tänavatel temaatiliste hüpiknäitustega - jälgi reklaami Kalamaja muuseumi lehel.    

  Alates avamisest saad Kalamaja muuseumisse Tallinn Cardiga tasuta.