Tallinn on mõnusalt mugav linn rattasõiduks – puuduvad suured tõusud, linna tekib aina juurde värskeid rattateid ning vahemaad pole samuti kuigi pikad. Jalgratas annab vabaduse avastada linna iseseisvalt oma tempos. Hüppa sadulasse ja vaid lühikese rattasõidu kaugusel ootavad sind imelised vaated ja põnevad kultuurielamused!
Üks parimaid piirkondi kultuuri ja looduse ühendamiseks on Kadrioru park ja selle ümbrus. Siin saad jalgrattaga liikudes nautida merevaateid, puhata linnalooduses ning külastada maailmatasemel muuseume.
Oleme loonud näidismarsruudi neile, kes soovivad teha lühikese, kuid sisuka rattaretke Kadriorus. Marsruudi pikkus on umbes 5–7 kilomeetrit, sõltuvalt alguspunktist.
Soovitus: Tallinn Cardiga saad külastada kõiki marsruudil olevaid muuseume tasuta! Laadi alla Tallinn Cardi äpp, et osta linnapilet ning saada linnakülastuse ajal personaalseid soovitusi.
Reidi tee on ruumikas kergliiklustee, mis ühendab sadamapiirkonna Kadrioruga ning Pirita tee algusega. Tee algus on Rotermanni kvartali lähedal, täpsemalt algab Reidi tee Nautica keskuse juurest ning möödub sadama D terminali kõrvalt. Kui oled saabunud Tallinna laevaga Soomest, on Reidi teele jõudmine kiire ja lihtne. Järgi viitasid, mis suunavad Pirita poole.
Sõida mööda reidi teed kuni Russalka mälestusmärgini – silmapaistev inglikuju mere ääres mälestab 19. sajandil toimunud laevahukku. Pööra kuju juures paremale, ületa Narva maantee sõidutee ja jätka mööda kaunist alleed Kadrioru pargi poole.
Siit on lihtne jõuda Kadriorgu mööda Pirita teed. Välju sadama alalt Pirita promenaadi kergliiklusteele ja pööra paremale, kesklinna ja Kadrioru poole.
Teel Kadrioru parki möödud mitmest külastamist väärt vaatamisväärsusest:
Pärast lauluväljakust möödumist linna suunas sõites näed paremal Russalka mälestusmärki. Pööra kuju juures paremale, ületa Narva maantee sõidutee ja jätka mööda kaunist alleed Kadrioru pargi poole.
Sõida alleel otse pargi südame poole. Umbes 900 meetri järel jõuad Kadrioru kunstimuuseumi ette. Sissepääs siia ja kõikidesse järgnevalt nimetatud muuseumidesse on Tallinn Cardiga tasuta. Ära unusta külastada ka muuseumi taga asuvat kaunist barokkstiilis parki.
Kadrioru kunstimuuseumi kõrval, Weizenbergi tänava teisel poolel, asub väike Mikkeli muuseum. Põhinäitus on ülemisel korrusel, alumisel on regulaarselt vahetuvad näitused.
Sõida Mikkeli muuseumist mööda Weizenbergi tänavat üles umbes 300 meetrit, kuni jõuad Eesti Kunstimuuseumi peahoonesse – Kumusse. Hoone on projekteeritud Soome arhitekti Pekka Vapaavuori poolt ning on Eesti kunsti süda.
Kas sul on kaasas väiksemaid lapsi? Weizenbergi tänava ääres asub armas lastemuuseum Miiamilla – ideaalne peatuspaik väikestele rattasõpradele. Muuseumi ees on ka mitmekesine mänguväljak ja suvel asub seal lähedal avalik joogiveekraan. NB! Kuna tegemist on pisikese muuseumiga, tuleb külastusaeg ette broneerida. Seda saab teha mugavalt Miiamilla muuseumi kodulehel.
Rattasõit paneb paratamatult kurgu kuivama ja kõhu korisema. Kadrioru piirkonnas leidub mitmeid rattasõbralikku peatuskohti. Kui sinu teekond algab ja lõpeb Pirita sadamas, leiad ka sealt häid söögikohti. Muide, Kadrioru kunstimuuseumi kohvikus saad Tallinn Cardiga 10% soodustust.
Kui oled kultuurielamustest küllastunud, saad naasta kesklinna või Piritale sama teed pidi, mida mööda tulid. Kui suundud tagasi Pirita poole, tee veel lõbus selfie rannatee ääres oleva suure Tallinna sildi juures!
Enne lahkumist heida kindlasti pilk ka Weizenbergi ja Poska tänava ristmikul asuvale Luigetiigile ja ümbritsevatele istumisaladele.