Tallinna magalarajoonideks kutsutud suurtes linnaosades elab ja magab umbes pool kogu linna 460 638 elanikust (2025). See teebki „mägedest“ suurepärase tutvumiskoha kõigile neile, kes huvituvad "tavaliste tallinlaste" elust.
Tallinna mägedele on lihtne sõita bussiga. Kui oled ostnud Tallinn Cardi, saad ühistranspordiga tasuta sõita. Sõiduplaanid ja marsruudid leiad siit.
1970. aastatel alguse saanud Lasnamäe linnaosa laieneb jätkuvalt. Võib-olla mitte nii hea mainega, aga tegelikult rahulikus rajoonis elab 118 721 (2025) tallinlast ja see elurajoon katab umbes viiendiku Tallinna pindalast. Lasnamäe on Tallinna suurim venekeelse elanikkonnaga elurajoon: kahe kolmandiku lasnamäelase emakeeleks on vene keel.
Lasnamäe poolitab Laagna tee - tunnel-kiirtee, mille mõlemal poolel kõrguvad eitamata Tallinna massiivsemad korrusmajad. Siin kulgevad ka mitmed kesklinnast Lasnamäele suunduvad bussid.
Paesilla bussipeatuse lähedal asub teenustekompleks Lasnamäe Keskus, Taevakivi peatuse lähedal asuvad suured kaubanduskeskused Tähesaju City ja Lasnamäe Centrum.
Sakraalkunsti huvilised seadku sammud Tallinna uusimasse õigeusu kirikusse - Tallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirikusse, mis asub Lasnamäe idaosas.
Lasnamäe teisel küljel laiub Jüriöö park, mis on otsekui Eesti varasema ajaloo õpik. Tallinna kõrgeimas kohas, Sõjamäe harjal peeti 1343. aastal otsustav lahing Liivi ordumeistri vägede ja eestlaste maleva vahel. Lisaks sellele on pargis mälestusmärk Eesti vabadussõjas ja Teises maailmasõjas langenutele.
Hoopis rõõmsam meeleolu valitseb Tallinna Lauluväljakul, otse Lasnamäe naabruses ja suursuguse Kadrioru pargi kõrval. Just laulukaare all lauldi Eesti lõplikult vabaks. Lisaks iga viie aasta tagant toimuvatele laulupidudele on Lauluväljak hinnatud spordi- ja vabaõhuürituste areen.