Patkuli vaateplatvorm
Foto: Toomas Tuul
Hobune koos vankriga vabaõhumuuseumis Tallinnas, Eestis
Foto: Toomas Tuul
Patkuli vaateplatvorm
Hobune koos vankriga vabaõhumuuseumis Tallinnas, Eestis

  Esmaspäeval Tallinnas

  Kas külastad Tallinna esmaspäeval? Tõsi ta on, et nädala alguses on paljud linna muuseumid suletud, kuid see ei tähenda, et sel ajal midagi näha või teha ei oleks. Tallinn on koht, mis pakub rohkesti avastamisrõõmu igal päeval nädalas. 

  Hüppa ekskursioonibussi!

  Linnaekskursioonid on üks toredamaid viise Tallinnaga tutvuda, seda eriti siis, kui oled siin esimest korda. Tallinnas pakutakse palju erinevaid ekskursioone, nii individuaalseid- kui grupiekskursioone, nii giidiga kui ilma, alates kummitustuuridest kuni pubirallini välja. Tutvu erinevate ekskursioonidega ning vali oma lemmik! Tasub ainult meeles pidada, et paljudele neist tuleb eelnevalt registreeruda.

  City Tour buss Tallinnas, Eestis
  Foto: Kadi-Liis Koppel

  Külasta muuseume!

  Siiski leidub Tallinnas mitmeid põnevaid muuseume, mis oma uksed ka esmaspäeviti lahti hoiavad. Näiteks ajaloohuvilistele on avatud KGB Vangikongid, kus on fookuses Nõukogude okupatsiooni tekitatud terror. Kunstihuvilised saavad aga nautida omanäolist multimeedianäitust "Monet2Klimt - Art in Motion", kus ärkavad ellu mõnede maailma kuulsaimate kunstnike tööd. Pealinnast saab kauni vaate linnamüüril jalutades või mõnd müüri torni külastades. Tallinna keskaegsete vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka Pirita kloostri varemed, mis jäävad kesklinnast veidi kaugemale, aga mida tasub kindlasti külastada. Olles juba Pirital, siis on kiviviske kaugusel ka Tallinna Teletorn ja botaanikaaed. Külastades Tallinna lastega, tasub kindlasti ära käia ka loomaaias ning Energia avastuskeskuses. 

  Hellemanni torn ja linnamüür Tallinna vanalinnas
  Foto: Paul Kuimet

  Tutvu kirikutega!

  Tallinnas leiab rohkelt kirikuid, neist enamus asub vanalinnas. Imelisi vaateid saab nautida suveajal Toomkiriku tornist. Keda aga täpne kellaaeg ja Tallinna vanim avalik ajanäitaja huvitab, siis tasub külastada Püha Vaimu kirikut. 

  Vaade Pühavaimu kirikule Tallinna vanalinnas
  Foto: Paul Kuimet

  Naudi aktiivseid tegevusi!

  Tallinn on suurepärane linn ka mitmeteks hoogsamateks tegevusteks. Siin on mitmeid rohealasid, kus jalutada või jalgrattaga sõita; platse, kus talvel uisutada ning seiklusparke, kus turnida. Tutvu Tallinna erinevate aktiivsete tegevustega ning vali omale meelepärane.


  Nõmme seikluspark Tallinnas
  Foto: Jarek Jõepera

  Tunne uhkust oma kultuuri üle!

  Pea kõik meist on laulnud või laulavad mõnes kooris, sest oleme ju laulurahvas! Üheks kõige tähenduslikumaks kohaks on Tallinnas kõigi eestlaste jaoks kindlasti lauluväljak. Siin toimuvad iga viie aasta tagant üldlaulupeod, mis toovad laulukaare alla tuhandeid lauljaid ja väljakule sadu tuhandeid pealtvaatajaid. Lauluväljaku väravad on külastajatele avatud aastaringselt. 

  Elava muusika sõpradel, soovitame nädala alguses Tallinna külastades kindlasti tutvuda sündmustekalendriga. Teavet erinevate ürituste kohta leiad ka lehelt kultuur.info.ee või Piletilevist.

   Foto: Raigo Pajula
  Foto: Raigo Pajula

  Peaaegu kõik need tegevused ja vaatamisväärsused on Tallinn Cardiga tasuta. See on väärt kaart igal päeval nädalas!

  NB! Oma reisiplaani tehes, palun arvesta sellega, et mõni muuseum võib olla riigipühade ajal ja talveperioodil suletud. Uuri selle kohta kindlasti järele, enne kui plaanid minna muuseume külastama.

  Esmaspäeviti avatud - Tallinn Cardiga tasuta muuseumid ja vaatamisväärsused