Uus Reidi tee viib nüüd kesklinnast mööda rannapromenaadi otse Piritale, ole rattaga või jalgsi, üksi või kogu perega. Tee äärde jäävad mänguväljakud ja mõnusad istumiskohad. Tallinna üheks sümboliks peetav linna siluett avaneb just siit oma täies kauniduses. Vaated merele ja sadamale, kus suviti on tihe laevaliiklus, annavad Tallinnale igiomase merelinna pitseri.
Pirita promenaadi äärde jääb Maarjamäe, endine kuulus suvituskoht, kus asuvad praegu Eesti Ajaloomuuseum ja Filmimuuseum koos avara õueala ning muuseumi taguse nõukogude aegsete monumentide välinäitusega. Maarjamäe lossi juurest lühikese jalutuskäigu kaugusel on üks olulistest Eestimaa mälupaikadest, hiljuti avatud Kommunismiohvrite memoriaal.
Pirita kahe kilomeetri pikkune liivarand on suvel linna tuntuim supelrand, muudel aastaaegadel, eriti kevadtalvel aga suurepärane koht, kus esimesi kevadpäikesekiiri püüda.
Mereäärsel Pirital on lisaks ujumisele, purjetamisele ja paadisõidule pakkuda ka tasemel terviserajad. Kesklinnast vaid 15-minutise autosõidu kaugusel Pirita jõe mõlemal kaldal kulgevad terviserajad sobivad suurepäraselt jalgrattasõiduks, jooksmiseks või kõndimiseks ja talvel muidugi suusatamiseks.
Pirita lähedale, Kloostrimetsa jääb tõelisest tõelisem roheala – Tallinna Botaanikaaed, mis sobib nii liigirikka taimestikuga tutvuse tegemiseks kui nauditavaks jalutuskäiguks, kasvõi roosiaias, kus on sadu roosisorte. Botaanikaaed on ka sobiv paik pikniku pidamiseks. Otse Botaanikaaia juurest algab Pirita jõeoru maastikukaitseala. Parim viis sellega tutvumiseks on jalutuskäik loodusrajal, mida kaitsealal on mitmeid. Botaanikaaia loodusrada kulgeb läbi metsade ja niitude, tee äärde jäävad tammikud ja hiied. Kuna rada kulgeb osaliselt Botaanikaaia territooriumil, tuleb suveajal lunastada botaanikaaia pilet.
Siinsamas lähedal on ka Metsakalmistu, kus on paljude Eesti silmapaistvate riigi- ja kultuuritegelaste viimane puhkepaik.
Piritale viivad kesklinnast bussid 1A, 8, 34A, 38, Botaanikaaeda pääseb bussidega 34A ja 38.