Tere tulemast korraldama jätkusuutlikku üritust Tallinnas! Soovime, et meie linnas toimuvad sündmused oleksid keskkonnasõbralikud ja kaasavad. Meie eesmärk on inspireerida nii ürituste korraldajaid kui ka osalejaid tegema teadlikke ning vastutustundlikke valikuid, mis toetavad meie linna ja planeedi jätkusuutlikkust.
2022. aasta aprillis valmis Tallinna linna keskkonnahoidlike ürituste läbiviimise juhend. Juhendis on minimaalsed nõuded ja soovitused keskkonnahoidlike sündmuste korraldamiseks, millest on kestlike valikute tegemisel kasu nii kultuuri- ja spordiürituste kui ka konverentside korraldajatel.
Kestlikud ürituskorralduse põhimõtted hõlmavad endas muuhulgas jäätmete vähendamist, taaskasutamist, kohaliku kultuuri toetamist ning keskkonnasõbralikke valikuid toitlustuses ja transpordis.
Tutvuge meie juhendite ja soovitustega, jagage meiega oma edulugusid ja astuge samm jätkusuutlikuma tuleviku suunas!
Tallinna väravad, mis on külalistele esimeseks tutvumispunktiks linnaga, on juba aastaid pühendunud keskkonnasäästlikuma teenuse ja keskkonna pakkumisele.
Valige kohalikud toitlustajad ja tarnijad, kes järgivad jätkusuutlikkuse põhimõtteid. Neil on parim ülevaade asjakohaste toodete turul saadavusest.
Töötage oma partneritega, et valida tooteid, mis on kas õiglase kaubanduse põhimõtetel või kohalikult toodetud. Valige tervislik ja hooajaline kohalik toit. Eestis leidub lai valik kohalikke tooteid ja koostisosi iga eelistuse ja otstarbe jaoks.
Kraanivee kannude pakkumine on suurepärane viis pudeliveega seotud jäätmete vältimiseks. Kui pudelivesi on absoluutselt vajalik, kasutage klaaspudeleid plastiku asemel. Vältige ühekordseid tasse ja söögiriistu, eelistage biolagunevaid ja taaskasutatud nõusid.
Toidujäätmete minimeerimiseks arvutage täpselt oma osalejate arv ja teavitage toitlustajaid mõned päevad enne üritust. Kui teil siiski tekib üleliigset toitu, korraldage annetus kohalikule heategevusorganisatsioonile, nagu Eesti Toidupank või leidke toiduannetuse partner Eestis Toiduannetamise programmis. Tallinna linn teeb ürituste toidujäätmete annetamisel koostööd Eesti Toidupanga ja FudLoopiga.
Paluge oma toidu- ja joogitarnijatel kasutada suurpakendeid ja taaskasutatavaid doseerijaid vee, suhkru, soola, pipra, koore ja muude maitseainete jaoks.
Tutvu lisaks Tallinna linna keskkonnahoidlike ürituste läbiviimise juhendiga.
Pimedate Ööde Filmifestival (inglise keeles Tallinn Black Nights Film Festival), tuntud ka lühendiga PÖFF, on rahvusvaheline filmifestival, mis toimub igal aastal Tallinnas. Festival keskendub peamiselt mängufilmidele, dokumentaalfilmidele ja animatsioonidele ning see on üks suurimaid ja mainekamaid filmisündmusi Põhja-Euroopas.
Festival korralduses rakendatakse mitmeid jätkusuutlikke põhimõtteid, milleks on:
Tallinnas toimuv Latitude59 on Baltikumi olulisim tehnoloogia- ja iduettevõtluskonverents, mis tähistas 2022. aastal juba 10. sünnipäeva. Konverentsi külastab aastas üle 2500 osaleja, kelle hulgas on üle 300 investori, üle 700 iduettevõtte esindaja ja mitmed valdkonna võtmeisikud. Konverentsi läbivad teemad on erinevad, näiteks mitmekesisus, kestlikkus, sotsiaalne mõju, digitaliseeritus, teaduse tulemuste rakendamine ettevõtluses ja koostöö suurettevõtetega.
Mille poolest paistab see üritus silma:
Pakume välja juhiseid, kuidas saaksid võimalikult keskkonnahoidlikumalt käituda.
Keskkonnahoidlikul üritusel osaleja 10 soovitust: